Body Positive


Nie jednokrotnie objaśniałam swoją opinię i zdanie na temat samoakceptacji, ciała czy kompleksów na tym blogu. Zamęcze jednak Was ponownie krótko tym tematem również dzisiejszego dnia ;)
Otóż...mimo wszystko, kompleksy są. Ja je mam, Ty je masz i ogólnie masa ludzi je ma. Z tym, że pojawią się dni kiedy one przysłaniają WSZYSTKO. Nie liczy się dobry dzień w pracy czy w szkole, miłe słowo od przyjaciół...tylko ta pierdoła w stylu "jak ja wygladam". Ja, Ty czy My - mamy takie dni i to norma. Ważne, by jeden i ten sam depresyjny dzień nam się nie powtarzał. Niektórzy ludzie doprowadzają do tego, że ten jeden, smutny dzień się może ciągnąć w nieskończoność. I po co? Zadręczają tylko myśli jakimiś pierdołami na temat wyglądu. Jak Ci coś się nie podoba to zmień to...ale przede wszystkim zaakceptuj fakt, że nikt nie jest idealny. Nie chodzi mi o coś w stylu, że jak ktoś ma nadwagę to ma się z tego cieszyć czy jak osoba chora na anoreksję wygląda źle to by mówiono że "super, oby tak dalej! Akceptuj to jak bardzo popadasz w skrajność i umierasz!". Chodzi mi o to, że kiedy podczas zmian bądź sytuacji życiowych, nie widzisz efektów bądź sensu, nie zniechęcaj się.
Np. masa osób często obraża osoby pulchne że to lenie, że nic nie robią, że pewnie non stop jadają tłuste, kaloryczne rzeczy....a halo, wiecie że jest masa chorób które powodują nadwagę? I czasami nie da się tego tak wyleczyć, schudnąć szybko...podobnie jest z osobami które chorują i one dużo chudną, też nie przytyją na zawołanie.
Głównie chodzi mi o akceptację własnej osoby i ciała. Póki nic się nie zmienia, póki żyjesz - nie zadręczaj się pierdołami. Każdy z Nas jest wartościowy na swój wyjątkowy sposób. Jak będziesz oczekiwał do pewnej akceptacji siebie jakieś zmiany, to to zrób. Zrób to co uważasz za słuszne, dla własnego szczęścia ale z głową. Akceptuj to jaki/jaka jesteś z wyglądu a nie szukaj dziur w czymś, w czym problemu często nie ma. Pozytywniej odbieraj swoje ciało skoro wiesz, że jesteś zdrowy/zdrowa, nie szukaj, tylko znajdź zalety. Żyj nie martwiąc się swoim wyglądem tylko patrz na to z rozsądkiem, co Ci daje szczęście.
Pokażę Wam trzy instagramy pań, które pozytywnie odbierają swoje ciało mimo paru przeszkód i są szczęśliwe :) Inspirują mnie by codziennie stając przed lustrem wiedzieć, że nie wygląda źle, że mimo wszystko jestem wartościową kobietą oraz są dla mnie właśnie rodzajem ideału kobiet, które są szczęśliwe z tego jak wyglądają i promują to pozytywne myślenie :)

                    Zapraszam Was też do śledzenia akcji "Piękno nie jedno ma imię" - to kampania która będzie ukazywała różnorodności piękna, naturalnego kobiecego ciała. Będzie walczyć ze stereotypami na temat idealnego ciała, do którego tak naprawdę bardzo daleko. Po co podążać za mediami i wyidealizowanymi modelkami z okładek gazet, skoro można stworzyć własną ikonę piękna? :)
WIĘCEJ NA TEMAT AKCJI DOWIESZ SIĘ KLIKAJĄC W PONIŻSZY BANER


15 komentarzy:

 1. Piękno to pojęcie względne. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Napisałaś samą szczerą prawdę. Świetny wpis i nie jednemu się przyda :) Pozdrawiam.
  http://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze napisane rzeczy, często też takie uwagi przykre biorą się z tego aby pokazać wyższości i dominację nad niewinną osobą, ale to co napisałaś to czysta prawda. Pisz tak dalej.

  Zapraszam do siebie.
  http://mytruetherapy.blogspot.com/2017/03/1-seriale-mojego-dziecinstwa.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze napisane. Piękna jesteś!
  BLOG
  INSTAGRAM
  Wpadnij! ;*

  OdpowiedzUsuń
 5. niestety społeczeństwo dociska ludzi. ja nie jestem gruba, a mimo wszystko nie cierpię swojego ciała - za wszystkie komentarze, które przez całe życie usłyszałam. cóż, prawdopodobnie powiesz: nie przejmuj się i idź dalej. i tu wchodzi temat tych nieszczęsnych chorób które to uniemożliwiają :) niektórzy nawet kompleksy mają ze względu na to, co się dzieje z ich psychiką. więc też nie można powiedzieć, by po prostu przestało się te kompleksy mieć.

  skydancing.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo trudno się jest zaakceptować jednak jest to chyba jedno z najlepszych uczuć jak się już to zrobi. Świetny wpis, taki inspirujący!
  http://nazywamsiemilena.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny wpis ❤ brawa za odwagę ❤

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna kobieto <3 dobrze napisane myslę ze akceptacja samego siebie jest jedna z trudniejszych rzeczy :| niestety... ale jak to się zrobi i zaakceptuje samego siebie takim jakim się jest do zycie staje zupelnie inne lepsze i pozytywniejsze


  http://pannaanna92.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja kiedyś nie akceptowałam samej siebie. Schudłam i co z tego? Nie przyniosło mi to żadnego szczęścia więc teraz akceptuje samą siebie mimo, że wciąż kompleksy się pojawiają. Dziękuje za piękne słowa.

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeśli coś nam się w sobie nie podoba to zazwyczaj można to zmienić. Każda z nas powinna dążyć do lepszej siebie, bo samym myśleniem samooceny nie da rady podnieść.
  Post bardzo piękny i mądry.

  Zza Obiektywu

  OdpowiedzUsuń
 11. Hej! Świetny post, jesteś naprawdę megaaa śliczna :)

  obserwuje i zapraszam do mnie :
  http://milentry-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Zaakceptowanie siebie wymaga sporej pracy, warto przede wszystkim zacząć od poznania siebie na tyle, że sami ze sobą będziemy czuć się komfortowo, stopniowo wady (które kazdy z nas ma i tyczy się również wyglądu jak i charakteru) po prostu w pewne zalety. :)


  W wolnej chwili zapraszam do siebie:
  Mój blog - NKFN.pl :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Sama prawda w tym co napisałaś. Zwłaszcza nie można się zadręczać czymś czego nie da się zmienić w sobie, trzeba to zaakceptować. Jeśli się da to powoli to zmieniać, nic nie przyjdzie od razu.
  im-dollka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo fajny post. Szczerze i zgadzam się;)
  Zapraszam. Nowy wygląd!

  OdpowiedzUsuń
 15. Dużo czasu zajęło mi zaakceptowanie siebie: ) świetny post! W wolnej chwili zapraszam do mnie just-wiktoria.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

⇰ Dziękuję za każdy komentarz oraz obserwacje! Wiele to dla mnie znaczy ♡
⇰ Wchodzę na blogi komentatorów ☺
⇰ Chcesz znaleźć się w polecanych blogach tygodnia? Skomentuj post oraz kliknij "obserwuj" by być na bieżąco ☆

Copyright © 2014 FotoHart , Blogger