By Lov #1

Początek wiosny, z czym Wam się kojarzy? Mi osobiście z kwiatami, stąd dzisiejszym przewodnim tematem są kwiaty - piękne, pachnące idealnie uzupełniające wnętrza i dodające uroku, kwiaty :) 
Ale ale....
CZYM JEST SERIA "BY LOV" ?
Są to posty w których znajdziecie 3 filmy polecane oraz 3 kolaże - to wszystko jest dobrane pod jedno słowo kluczowe czyli jak w przypadku dzisiejszego postu, wszystko kumuluje się wokół słowa "kwiat/kwiaty" :) Jest to seria postów które zostały wymyślone przeze mnie:) W komentarzu wpiszcie jakie ma być słowo na kwiecień :) 

1. "KWIAT PUSTYNI" 
Historia oparta na faktach. Mała Woris ucieka przed ożenkiem ze znacznie starszym mężczyzną przez pustynię, ucieka z Somalii. Trafia na ulice wielkiego miasta gdzie po kilku latach stara odnaleźć sie w nieznanym miejscu. Nieoczekiwanie w miejscu jej nowo nabytej pracy zaczepią ją znany fotograf, proponując sesje zdjęciową i od tego zaczyna sie cała przygoda Woris z modelingiem i stania się nową ikoną światowego modelingu. Bardzo polecam ten film, jest to jeden z moich ulubionych filmów odnośnie biografii :) Jest również ciekawą historią o tym jak są traktowane kobiety w innych krajach czy też po prostu o samodzielności i sztuce przetrwania oraz pogoni za marzeniami jak i lepszym życiem :) 

2. "DZIEŃ KWIATÓW" 
Dwie siostry ruszają w daleką podróż aby...zawieść prochy taty na drugi koniec świata, by zostały rozsypane obok prochów żony. Film z domieszką humoru, polecany głównie dla osób które chcą zabić nudę i pragną oglądnąć coś z romansem, komedią i kapką akcji.

3. "CZŁOWIEK Z KWIATEM W USTACH"
Film stary bo z roku 1965. Dialog między dwoma mężczyznami o śmierci. Na samym początku zaznaczę, że jest on mimo wszystko trudny dla osób które wolą nie dopatrywać się sensu dialogu, który zawiera wiele ciekawych ludzkich spostrzeżeń z punktu widzenia osoby chorej oraz jak i tej zdrowej. Tak, jeden z uczestników dialogu jest śmiertelnie chory i opowiada w nieraz metaforyczny sposób o tym jak to jest być chorym. By wiedzieć co oznacza tytuł, należy oglądnąć ten 25 minutowy film :) 

7 komentarzy:

 1. Interesujący pomysł na serię! Tych filmów na pewno nie oglądałam, więc będę miała co robić w weekend. Piękne te kwiatowe kolaże, od razu nawiązują do klimatu wiosny :)

  Życzę miłego dnia!
  Diamentowe myśli - klik

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta seria zapowiada się świetnie! Kwiat Pustyni oglądałam i naprawdę płakałam jak bóbr. To jak kobiety są traktowane, w niektórych częściach świata jest straszne.

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Oglądałam "Kwiat pustyni" - świetny film :)
  Pozdrawiam
  Tutti

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialny pomysł na serię! :) Świetnie przygotowany wpis!

  Pozdrawiam ♥
  yudemere

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł na posty! Można znaleźć dużo ciekawych filmów! :)

  Pozdrawiam!
  Aleksandra z bloga: wdrodzepomarzeniaa.blogspot.com (kliik)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kwiatowy dosyć post, aż się po Twoim poście żyć chce się i można poczuć wiosnę i rozkwit roślin. Super pomysł na post.

  OdpowiedzUsuń

⇰ Dziękuję za każdy komentarz oraz obserwacje! Wiele to dla mnie znaczy ♡
⇰ Wchodzę na blogi komentatorów ☺
⇰ Chcesz znaleźć się w polecanych blogach tygodnia? Skomentuj post oraz kliknij "obserwuj" by być na bieżąco ☆

Copyright © 2014 FotoHart , Blogger