SZKOŁA


Kończą się wakacje, zaczyna szkoła. Dni przepełnione rutyną, sprawdzianami, kartkówkami dla innych sesjami na studiach. Osobiście nienawidzę tego dnia ale z drugiej strony uświadamiam sobie, że aż tak źle chyba być nie może. Wiele osób narzeka, ja też się w nich znajduję ale zawsze coś wyszukuję takiego by na tym w miarę dobrze wyjść...i być zadowoloną...w miarę.

1. NAUKA
Ucz się tego co ci potrzebne i po trochu systematycznie. Kucie na siłę nie przynosi rezultatów a ty żyjesz w wiecznym stresie. A gdy powtarzasz po trochę ale systematycznie - zawsze coś bez problemu ci zostanie w głowie. Drugą sprawą jest dobór zeszytu. To śmieszna rada ale dla fanów estetyki i którzy lubią otaczać się wizualnie ładnymi rzeczami, to zakup akcesoriów szkolnych jest jak normalna, fajna wyprawa na zakupy. Im coś praktyczniejsze co kupicie, tym lepiej wam będzie służyć przez cały rok :)

2. KSIĄŻKI 
W książkach masa informacji...wcale Ci czasem niepotrzebnych. Dlatego zazwyczaj dobrze jest, abyś robił/a notatki w oparciu o książkę ale wybierając tylko fragmenty które Ci się przydadzą na 100% niż kuć całych rozdziałów na pamięć jak to czasem sobie nauczyciele wymyślą ( przyznajmy szczerze: niektórzy nauczyciele to strasznie wkurzający ludzie, którzy kochają truć dupy młodym osobom by im pokazać, jak to bardzo są na wysokiej pozycji i jak z łatwością mogą Cię udupić.) Ponad to: kupując książki, najlepiej je kupić 
a) 2-3 dni po rozpoczęciu  roku szkolnego bo różni nauczyciele mają różne wymagania niż te co czasem podane w spisie
b) nie kupować w skupie książek ( chyba że zaprzyjaźnionym i który daje rozsądną cenę ) tylko w normalnej księgarni lub od znajomych. 
Radę B wyjaśnię - w skupach często dają cenę tylko o 2-5 zł niższą niż normalna, więc wcale na takim plusie nie wychodzicie a dodatkowo, wasza książka już była używana, możliwie jest popisana i dodatkowo bez dodatków które są za cenę normalną o 2-5 zł droższą. Dodatkowo - skupy żerują na ludziach którzy idą sprzedać książki. Osoby dostają czasem 5 zł za książkę wartą 30 zł choć jest niepopisana...Najbardziej zaoszczędzicie na opcji ze znajomymi - oni sprzedają zazwyczaj po 50% wartości książki lub dają ją wam po znajomości :)

3. PASJA 
Masa nauki nie oznacza, że musicie rezygnować na co dzień z tego co lubicie. Wystarczy tylko znaleźć czas. By znaleźć czas, polecam sobie wszystko zapisywać. To dobra metoda dla osób które się uczą/pracują i chcą znaleźć czas na wszystko po trochu. Szkoła nie powinna w nas tworzyć takiej blokady na pasję nie związane z naszą edukacją. Niech nas nic nie ogranicza :) Polecam starą sprawdzoną metodę kalendarza, zeszytu w którym zapisujecie wszystko by nie zapomnieć czy aplikację z przypomnieniami - tu polecam apkę Any.do - sama z niej korzystam i dzięki temu pamiętam o wszystkim co mam zrobić danego dnia, by pod jego koniec być zadowolona z niego w 100%.

4. ZADBAJ O SIEBIE
Nie ma wymówek typu "nie miałam czasu" czy "nie chciało mi się". Prawda jest taka, że gdy przychodzi rok szkolny, studia itd. - człowiek zapomina że musi zadbać o swoje zdrowie oraz o wygląd mimo wszystko. Nie chodzi mi tutaj o to aby dziewczyny codziennie nakładały tonę tapety a faceci siedzieli godzinę przed wyjściem pod prysznicem ( jak dla mnie lepiej wygląda zadbana, naturalna dziewczyna niż zakrycie wszystkiego toną korektorów, sztucznych rzęs itd.). Chodzi tutaj o to, że człowiek powinien zawsze znaleźć czas na zadbanie o siebie i o tym pamiętać, że to co robimy wpływa zawsze na nasz wygląd i to jak sami siebie odbieramy. Wystarczy jeść w miarę ok, pić dużo wody, dbać o to aby zawsze wyjść z domu zadbanym, schludnym - im lepiej samego siebie odbierasz i im lepiej o siebie dbasz tym lepiej się czujesz - prosta zasada :)

5. RELAKS
Narzekasz często że nie możesz nawet usiąść i cokolwiek zrobić dla siebie? Wystarczy robić na pierwszym miejscu wszystko, co musisz zrobić by potem przechodzić stopniowo do rzeczy, które możesz zrobić. Tak jak z pasją, tak samo z relaksem - fajnie znaleźć na to czas. Wystarczy pół godzinki - godzinka dziennie by nasz umysł oraz ciało odpoczęły. Domowe spa z książką do czytania, dobry serial czy film, słuchanie muzyki. Dużo form relaksu stoi otworem :)


A Ty jakich rad udzielasz sobie i innym, by rok szkolny wyglądał równie dobrze, jak wakacje? :)

6 komentarzy:

 1. Na pewno skorzystam z Twoich rad! mam nadzieję, że w tym roku uda mi się bardziej zorganizować, żeby znalezć czas na pasje i relaks :)
  https://karik-karik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobre rady. Widać, że znasz się na rzeczy i naprawdę dobrze doradzasz, bo gdy przeczytałam cały wpis zdałam sobie sprawę, że te moje lata w szkole tak naprawdę przebiegały źle. Więc to na pewno dobry wpis dla tych, którzy w szkole są totalnie pogubieni, nie wiedzą gdzie wzrok wsadzić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przez 3 lata liceum miałam podręczniki tylko do matematyki hahah, nie wiem czy jest się czym chwalić w sumie..:D
  Świetny post!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobry post, a do tego estetyczne i ładne zdjęcia. Brawo kochana! <3

  Pozdrawiam!
  volusequat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze, że ja już nie muszę się edukować :D

  OdpowiedzUsuń

⇰ Dziękuję za każdy komentarz oraz obserwacje! Wiele to dla mnie znaczy ♡
⇰ Wchodzę na blogi komentatorów ☺
⇰ Chcesz znaleźć się w polecanych blogach tygodnia? Skomentuj post oraz kliknij "obserwuj" by być na bieżąco ☆

Copyright © 2014 FotoHart , Blogger