FOTOGRAFIA MNIE ZAŁAMAŁA


Miałam nie jedno a kilka załamań względem swojej pasji. Uważałam to co robię momentami za nie wystarczająco dobre skoro inni mają idealne. Zaczęłam coraz bardziej się w to zagłębiać. Dobrze, że są ludzie dookoła którzy mnie uświadomili w fakcie i czasami nadal to robią gdy mam taki słabszy moment, że każdy fotograf ma swój własny styl, inaczej korzystają z danego sprzętu i mają różno jaki sprzęt. Niektórzy mogą mieć takie same aparaty a wykonanie zdjęć odbiega od siebie w 180 stopniach. Nie kiedy obróbka nawet ta sama sprawia, że zdjęcia wykonane podobnie - są inne, bo jest różnica w sprzęcie i metodzie wykonania. Dobrze mieć wyrobiony swój styl, niż usilnie nadążać za innymi fotografami. Warto owszem też próbować czegoś nowego.
Mój styl? Opisałabym tak: uwielbiam tworzyć kadry otwarte z często kompozycją centralną. Lubię przerabiać zdjęcia by miały kolor, były żywe ale nie do przesady. Korekta jest banalnie prosta by zachować naturalność i barwę. 
I tego się zacznę trzymać niż biec za czymś, co w rzeczywistości mi nie podpada. Czasami inspiracja jest bardzo ważna, ale nie by popadać w paranoję i zacząć uważać, iż nasze starania na tle innych są małe. Są ogromne, bo ciągle próbujemy i staramy się. Są duże, bo nie osiadamy w miejscu a wciąż się pniemy coraz wyżej.

18 komentarzy:

 1. Ja też uważam, że warto mieć swój styl i fajnie czasem się zainspirować, ale ślepo podążać to już nie ;)  Mój blog - HELLO-WONDERFUL  instagram

  OdpowiedzUsuń
 2. Ślicznie wyglądasz! ♥

  londonkidx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesteś naprawdę śliczną dziewczyną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeba realizować swoją pasję tak jak chcemy, nie ma sensu podążać za tym jaki inni ją realizują :) bardzo piękny sweter, ma cudny kolor <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie w fotografii to jest najlepsze, że każde zdjęcie jest inne. Różne osoby różnie prowadzą sprzęt, inne techniki stosują i tak na prawdę nigdy nie ma dwóch takich samych fotografii tego samego miejsca. Każdy ma swój styl i warto się go trzymać, by móc wyróżnić się. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie wyglądasz! Każdy ma małe załamania, dobrze, że mamy przy sobie ludzi, którzy wybijają nam to z głowy :)

  Pozdrawiam!
  Aleksandra z bloga: www.wdrodzepomarzeniaa.pl (kliik)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie fotografia to zbyt trudny temat :D nic nie rozumiem, ale podziwiam osoby dla których właśnie to jest pasją.
  Jakby wszystko było takie samo byłoby nudno, dobrze mieć własny styl.

  OdpowiedzUsuń
 8. Każdy z Nas ma takie chwile załamania i najważniejsze to być świadomym tych załamań! Odważny post. Podoba mi się taki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. czasem nie łatwo jest znaleźć swój własny styl, nawet w pasji którą che sie realizować. zwłaszcza, jak za bardzo się wpatrzę w trendy. gratuluje pozytywnego podejścia

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ładne zdjęcia robisz i nie martw się - takie załamania świadczą także o tym, że chcesz być coraz lepsza w tym, co robisz, tylko brak Ci czasami "siły napędowej". Masz talent i rób swoje! :)
  Obserwuję :)
  Pozdrawiam, Tak Po Prostu BLOG :)

  OdpowiedzUsuń
 11. W fotografii można się bardzo łatwo pogubić. Naprawdę. Ale jednak nie lubię tej przesadzonej formy kontrastu jak to czasem bywa co napisałaś w danym tekście. Nie lubię jak ktoś przesadza z obróbką. Najlepiej zdjęcia wyglądają takie naturalne, z lekko poprawionym kolorem. A Ty na zdjęciach wyglądasz cudownie!

  OdpowiedzUsuń

⇰ Dziękuję za każdy komentarz oraz obserwacje! Wiele to dla mnie znaczy ♡
⇰ Wchodzę na blogi komentatorów ☺
⇰ Chcesz znaleźć się w polecanych blogach tygodnia? Skomentuj post oraz kliknij "obserwuj" by być na bieżąco ☆

Copyright © 2014 FotoHart , Blogger