WYZWANIE FOTOGRAFICZNE: zdjęcia telefonem


Pierwszy raz się tak odważyłam by wykonać sesję telefonem. Mój nie jest jakiś wielkich lotów stąd o tyle wyzwanie było ciekawsze. Było to na pewno ciekawe doświadczenie i duża nowość odnośnie kadrowania. Bardzo dziwnie sie czułam fotografując telefonem! Małe pole manewru ustawień, możliwości odnośnie kadru. Fotografując aparatem zawsze to daje fajne rozmycie tła, a telefonem nie co troszkę mi przeszkadzało. Dziękuję Natalii że mi pozwoliła na wykonanie takiego wyzwania na sobie i myślę, że fotografowanie telefonem zostawie na instagram bądź zbieranie miłych wspomnień...oraz backstage'y z sesji zdjęciowych :) Możliwie wykonam jeszcze kiedyś takie wyzwanie ponieważ to fajny sposób na porównanie swoich możliwości obydwoma sprzętami.
APARAT: Canon 70d + 50mm 1.8 + obróbka PhotoShop
TELEFON: LG K8 + obróbka VSCO

10 komentarzy

⇰ Dziękuję za każdy komentarz oraz obserwacje! Wiele to dla mnie znaczy ♡
⇰ Wchodzę na blogi komentatorów ☺
⇰ Chcesz znaleźć się w polecanych blogach tygodnia? Skomentuj post oraz kliknij "obserwuj" by być na bieżąco ☆

 1. Odpowiedzi
  1. Jak na pierwsze takie wyzwanie to chyba nie i pewnie zrobię kolejne w grudniu :)

   Usuń
 2. Chyba telefonem bardziej podobają się mi. ps. gdzie kupiłaś kurtkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O kurtkę musiałabym zapytać modelkę ;)

   Usuń
 3. Telefon ma lepszą jakość barwy niż aparat

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No akurat tu się nie zgodzę gdyż, jakbyś przeczytała wpis, zauważyłabyś że zdjęcia zarówno z aparatu jak i telefonu, były przerabiane stąd różnica jest ogromna.

   Usuń
 4. Moim zdaniem i tak temat zdjęcia jest ważniejszy od tego czym je zrobimy. Telefon mamy zawsze przy sobie gotowy do działania - toporną lustrzankę już niekoniecznie. Aparat pokaże swoje możliwości przy trudniejszych zdjęciach (np. nocnych).
  http://toexplore.eu/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tu sie zgodzę w 100% i pewnie jeszcze kiedyś wykonam takie porównanie. Mam już temat więc może wyjść coś z tego ciekawego oraz pokazać fakt, że robienie zdjęć telefonem wcale nie należy do najłatwiejszy ze względu na te właśnie czasami ograniczone możliwości :)

   Usuń
 5. moim zdaniem mimo to i tu i tu zdjecia wygladaja fajnie. Tak naprawde dovre zdjecia nawet lepsze niz aparatem czasami mozna zrobic telefonem zalezy to jedynie od swiatla i parametrow :)
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie widać tu różnice w zdjęciach. Mi się bardziej podobają te z aparatu, ale też przyznam rację, że telefon mamy zawsze przy sobie i łatwiej nim uwiecznić jakiś ulotny moment. Jednak jestem fanką rozmytego tła ! <3 // ~ mój blog ~

  OdpowiedzUsuń