Fotografia to ciągłe zmiany


Czeeeść!
Od dawna bo od ok. miesiąca tu nie było wpisu na temat fotografii zarówno cyfrowej jak i samego jej tematu. Jedynie pojawiła się wzmianka o przerwie związanej z zdjęciami. Przerwa dała mi do myślenia czy to co zamierzam wprowadzić będzie w porządku.
W skrócie zmieniam 4 rzeczy odnośnie fotografii:
 stosunek do zdjęć
cenę
❤ obróbkę
będę tworzyła coś bardziej kreatywnego


Mój stosunek do  zdjęć zmieni się na bardziej myślę profesjonalny. Także oddziele grubą linią te które są na czyjś użytek w social media, te zleceniowe/płatne oraz te które mają na celu nie tylko wzbogacenie portfolii ale również pokazania czegoś innego :) Do tej pory traktowałam je jednakowo i to był DUŻY BŁĄD gdyż przykładałam wagę tak samo do zleceniowych jak do tych które polegają na współpracy na bazie rozgłosu. To nie dobra droga stąd spodziewać się możecie iż moje zdjęcia będą zajmować dłuższy czas niż ten co był dotąd :)

Co do ceny...tak, dla niektórych to zmiana szokująca ponieważ dla większości ludzi nie działających w "branży" zdjęciowej, to kwota i tak za duża. Jednakże ja widzę oraz osoby wokół mnie - duży progres jaki wykonałam i nadal wykonuję, stąd zdjęcia zmieniają swoją wartość i zaczynam siebie wyżej cenić za swoją pracę. Każdy kto wykonuje swoją pracę i wie, że robi to coraz lepiej - chce czuć się bardziej ceniony, przede wszystkim przez samego siebie :) O cenę można pytać prywatnie.

Obróbka - poniekąd zostaję przy swojej choć pojawia się kilka ulepszeń, które dadzą lepszy efekt. Jednak znowu pojawia sie ten podział, gdzie inaczej traktuje każdy typ zdjęć. Na pewno te bardziej kreatywne będą z bardziej inną obróbką, natomiast przy portretach/par/reportażach zaczynam powoli stawać na duuużo naturalności ale z miłym dla oka efektem :)

I ostatnia rzecz czyli być bardziej kreatywną. To proste - chcę tworzyć coś bardziej pojechanego, dziwnego od zwykłych portretów i raczej na razie nie zdradzam szczegółów choć  z każdej na pewno takiej sesji zobaczyć będziecie mogli efekty, zdjęcia zza kulis, backstage oraz napisane parametry, czym się inspirowałam, czego użyłam :)

Dodatkowo:
1. Nie wykonuję zdjęć osobom poniżej 18 roku życia ( chyba, że za zgodą opiekuna LUB gdy osoba jest do tego stopnia odpowiedzialna w kwestii zdjęć )
2. Wykonuje sesje portretowe, par, narzeczonych, rodzinne oraz reportaże ślubne\urodzin itp. oraz fotografie zwierząt, fashion. Robię dalej na bazie współpracy bloger-bloger jednak są pewne warunki tutaj i o nich można również dowiedzieć się prywatnie.
3. Zdjęcia mogę wykonywać na terenie Tarnów\Rzeszów\Kraków

Ten pierwszy punkt zmieniłam ponieważ zauważyłam iż osoby które są mimo wszystko starsze, poważniej traktują sesje zdjęciowe i wiedzą, ile fotografa to pracy kosztuje. Osoby czasem poniżej 18 roku życia tego nie rozumieją i się burzą o wszystko, nakłaniają fotografa do różnych rzeczy co zaburza prace jego/jej np. proszą o zdjęcia w ten sam dzień czy aby było ich więcej niż 15. Nie mówię oczywiście o wszystkich ponieważ są osoby młodsze którym wykonuje i współpraca z nimi to sztos :)


Polub klikając w logo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

⇰ Dziękuję za każdy komentarz oraz obserwacje! Wiele to dla mnie znaczy ♡
⇰ Wchodzę na blogi komentatorów ☺
⇰ Chcesz znaleźć się w polecanych blogach tygodnia? Skomentuj post oraz kliknij "obserwuj" by być na bieżąco ☆

Copyright © 2014 FotoHart , Blogger