Czy każdy może blogować?


Tytuł niezbyt przyjaźnie brzmi. Pewnie dlatego, że serio mało kto może tak naprawdę blogować. Pomyślmy: nie każdy ma na to pomysł i wiele ludzi chce prowadzić stronę dla:
a) rozgłosu wokół swej osoby, by zdobyć te łapki w górę i obserwacje podsycając swoje ego
b) współprac, najczęściej barterowych
Są osoby, które oczywiście: mają co pokazać, chcą i wiedzą jak. Istnieją ludzie, którzy co prawda dobrze prowadzą blogi ALE robią to samo, co wszyscy. Uwaga: też do takich osób należę ( jak już jechać to nie tylko wybielając siebie, prawda? ). Weźmy przecież pod uwagę ile jest blogów plus size, fotograficznych, modowych itp...MASA! Całe setki. Więc...trudno się wybić. Jednak nie można się poddawać obserwując idealne blogi czy instagramy. Można się ogarnąć i zacząć pracować nad tym wszystkim niż stać w miejscu wiedząc, że wybicie się w blogsferze z roku na rok jest coraz trudniejsze. Ja przykładowo: biorę się za zmianę strony, posiadam własną domenę i nazwę, poprawiam jakość zdjęć cały czas...to jest progres, który powinna wprowadzać każda z Was/każdy z Was, kto chce czegoś WIĘCEJ.
Kolejno mówiąc...wiecie co mnie osobiście razi? Osoby, które prowadzą nieestetycznie bloga. Mam tu na myśli: słaba jakość zdjęć, wygląd pstrokaty, treść nudnawa...I hola! Zanim pojedziecie w komentarzach co mam do takich blogów, przeczytajcie dalej. Jakość zdjęć - komórka daje radę z jakością, wystarczy pobawić się kilkoma aplikacjami by zdjęcie wyglądało lepiej niż tylko wrzucić na chybił trafił. Wygląd - jest masa szablonów do pobrania fajnych i ładnie wyglądających na blogu. Treść - pochodzić, poczytać, zaczerpnąć inspiracji ( mówię o INSPIRACJI, a nie kopiuj wklej...). Troszku pracy ostrej i blogujesz dużo lepiej, nie ma tu wielkiej filozofii.
Najlepsze zostawiłam na koniec: nie możesz blogować, gdy nie znasz swojej wartości. Tak jak wspomniałam w podpunkcie "a" - dużo z nas bloguje by podsycić swoje ego, dowartościować się. Więc musisz znać swoją wartość i sam/a siebie doceniać, znać siebie. Te "kom/kom" nie sprawi, że nagle poczujesz się pewniejsza siebie - to z początku tak tylko jest...Później to puste komentarze, mało kto przeczytał i zobaczył twoją treść oraz faktycznie pomyślał nad szczerym komentarzem ( stąd ja mam disqusa...zanim napiszesz komentarz to musisz się namordować by go w ogóle wstawić, taka ja cwana bestia ).
Każdy może blogować, lecz nie każdy wie dlaczego chce to robić więc tym samym nie każdy może blogować. Poplątane, ale sens w tym jakiś jest. By móc blogować, musisz wiedzieć dlaczego tego chcesz, czy masz powoli pomysł co chcesz pokazać. Każdy w środku pragnie być za swoją pasję ( przykładowo ) zauważony i doceniony przez kogoś. Lecz ta ilość nie pokłada się w jakości. Stąd czasem mniej znaczy więcej.
Post spontaniczny. To co siedziało w głowie, wylałam tutaj. Enjoy i miłego wieczoru! 😊


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

⇰ Dziękuję za każdy komentarz oraz obserwacje! Wiele to dla mnie znaczy ♡
⇰ Wchodzę na blogi komentatorów ☺
⇰ Chcesz znaleźć się w polecanych blogach tygodnia? Skomentuj post oraz kliknij "obserwuj" by być na bieżąco ☆