SPRING SESSION'S | PHOTOGRAPHY LESSON | Photography | FotoHartDzień dobry Miłośnicy Fotografii! 📷

Pokażę Wam dzisiaj zdjęcia które wykonałam w ostatnim czasie. Są to głównie sesje z maja, wzięły udział w tych sesjach: Daria Owczarek, Anna Kuboń, Wiktoria Przybyłek. Sesje Ani oraz Wiktorii odbyły się na zasadach TFP czyli zdjęć gdzie nie ma zapłaty, ponieważ obydwie strony ingerują tak samo w zdjęcia.
Na lokalizację zdjęć z Darią wybrałam Piaskówkę ponieważ idealnie się wpasowywała w klimat inspiracji jakie mi przed sesją przedstawiła osoba pozująca. Ogólny zarys tej sesji to portrety w plenerze o ładnym świetle.
Kolejna sesja z Anią to na wpół spontan a na wpół zaplanowane zdjęcia. Otóż: były rekwizyty i ogólnie miałam pozostawić zielone tony, jednakże widząc jaki mogę stworzyć kontrast pomiędzy kolorystyką a bielą - postanowiłam pozmieniać i zaryzykować. Myślę. że na efekty końcowe patrząc podjęłam słuszną decyzję :) Zdjęcia wykonałam nieopodal Kantorii w Tarnowie.
I ostatnia sesja z Wiktorią wykonałam w miejscu, którego lokalizacji nie zdradzę gdyż trudno mi to nawet podać. Zwyczajnie kiedyś byłam na spacerze i odkryłam to miejsce jako dobre miejsce na ewentualne sesje zdjęciowe z większą ilością elementów :) Przechodząc do sedna: od dawna marzyło mi się wykonać zdjęcia z tą suknią którą widzicie na zdjęciach. Ciekawostka: tą suknię znalazłam w jednym dyskoncie odzieżowym za ...1zł :) Może to dziwnie brzmi, lecz uwierzcie mi że w wszelkich tego typu sklepach łatwiej znaleźć odzież która może wyglądać świetnie do sesji zdjęciowych. Wracając...to nie moja pierwsza sesja z Wiktorią więc atmosfera była dużo bardziej na luzie dla nas obydwóch, świetnie się bawiłam. Na tą sesję postanowiłam zaryzykować ze statywem i blendą. To jest ryzyko gdyż zazwyczaj do blendy używa się osoby trzeciej, jednak tu z pomocą przydał się statyw - nastawiałam ostrość, potem ustawienia, samowyzwalacz na 10 sek i szybko biegłam do modelki by ją doświetlić. Bardzo mi się taka praca spodobała i widzę, że muszę częściej tak robić gdyż efekty są dużo, dużo lepsze. Przy obróbce stawiałam na zachowanie naturalnych barw by ta zieleń była pięknie podkreślona oraz w niektórych kadrach nieco jej barwę pozmieniałam. Nie ukrywam, że kocham tą sesję bo przy tego typu zdjęciach mogę się wykazać a efekty dzięki świetnej współpracy mogą wyjść naprawdę magiczne :)


Sprzęt: Canon 70D + 50 mm f/1.8 
Blenda: 5w1 ok. 100 cm okrągła
Obróbka: RAW - Lightroom + Photoshop 

Dzisiaj szybko Was także nauczę robić ostre zdjęcia. 
1. Statyw to Twój kolega. Ja swój nazwałam "dziadek" bo jest lekko stary, ale jary. Bardo ładnie mi pomaga osiągnąć ostre zdjęcia gdyż nie chwieje się wtedy sam aparat i jesteśmy pewni ustawionej ostrości. Polecam.
2. Jeśli brak statywu, opieraj łokcie na miednicy bioder. Bardzo pomaga. Również gdy robisz sam bez statywu, spróbuj nie oddychać przez kilka sekund podczas wykonywania zdjęcia. To pomaga nie chwiać się ręcę i tym samym unikamy rozmytego kadru.
3. W programie graficznym dodatkowo lekko podkręcaj ostrość. To, że mamy zdjęcie idealnie ostre z aparatu nie oznacza by trochę nie dopieścić końcowego efektu :)
Prosto i na temat, to nie żadna filozofia jak niektórzy powiadają! :D

Na sam koniec dodam od siebie, że czasem obróbka daje bardzo dużo gdyż tworzy niepowtarzalne, wyjątkowe kadry. To czy doda się więcej barw, czy zmieni, czy wprowadzi retusz - nie burzy przekazu. Obróbka ten przekaz może utworzyć, a od nas zależy cała inwencja twórcza oraz to jak chcemy pokazać dany kadr :) 
Brak komentarzy

Prześlij komentarz

⇰ Dziękuję za każdy komentarz oraz obserwacje! Wiele to dla mnie znaczy ♡
⇰ Wchodzę na blogi komentatorów ☺
⇰ Chcesz znaleźć się w polecanych blogach tygodnia? Skomentuj post oraz kliknij "obserwuj" by być na bieżąco ☆