Każdym sprzętem zrobisz super zdjęcie? Sprawdź! | #FotoWyzwanie + filmik z niespodzianką fotograficzną | FotografiaDzień jak każdy inny mój wolny. Chodziłam i komentowałam inne blogi. Co na drugim  blogu natknęłam się na słowa "wybaczcie jakość - sprzęt" oraz na zdjęcia, które pomimo całkiem fajnego sprzętu, były nieciekawe. Zastanawiałam się, czy naprawdę trzeba przepraszać za nie posiadanie sprzętu wartego co najmniej 1,5 tys? Bądź, czy trzeba wykonywać zdjęcia bez polotu pomimo posiadania przyzwoitych akcesoriów?
Można wykonywać fajne zdjęcia sprzętem KAŻDYM. Wystarczy się minimalnie wysilić, poszukać ciekawych apek, poznać sprzęt jaki posiadacie ( tak, nawet telefon ). Postanowiłam zrobić małe porównanie: zdjęcia z telefonu, zdjęcia wykonane całkiem tanią lustrzanką i dobrą dla każdego amatora fotografii oraz lustrzanką bardziej zaawansowaną ( nie wielce, ale już trochę bardziej ) wraz z akcesoriami, którymi można "cykać" fajne sesje zdjęciowe.
Pod każdym zdjęciem podpisałam czym robiłam oraz gdzie obrobiłam zdjęcia. Do zdjęć z telefonu często używam Snapseed. To darmowa aplikacja, gdzie większość funkcji jest porównywalna do tego samego, co możecie znaleźć w Photoscapie oraz Photoshopie. Co do Photoscape, użyłam go do obróbek przy zdjęciach wykonanym Canonem 1000D wraz z kitem ( który swoją drogą, jest zepsuty a myślę, że sobie poradziłam ). To kolejny darmowy program, gdzie również macie ogromną gamę opcji.

Jeśli nie wiesz jak poruszać się po Photoscapie, zapraszam na wpis który pojawił się jakiś czas temu ---> KLIK

I na koniec: Canon 70D wraz z obiektywami 50 mm 1.8 oraz 85 mm 1.8. Tutaj bardziej stawiałam na Photoshop. To program, który bardzo lubię oraz nie dla każdego jest on dostępny, więc ostatnie porównanie jest raczej dla osób, które już owy program posiadają i mogą się w nim pobawić.
Kliknij w kolaż by powiększyć


I na sam koniec niespodzianka...
Na instastory zapytałam Was, czy stworzyć filmik o poradach dla początkujących fotografów. Większość głosów ( ku mojemu zdziwieniu ) było za TAK. Więc od razu zabrałam się za kręcenie oraz zmontowanie filmiku bym mogła go dzisiaj tu umieścić :) 
Powiem Wam szczerze, że nagrywanie do łatwych nie należy. I podziwiam każdą osobę, która nie jąka się gdy mówi do kamery 😂 Ogromną trudnością było dla mnie znalezienie odpowiednich słów, sformułowanie sensownego zdania. Ale zapraszam na filmik, mam nadzieję, że chociaż troszkę się Wam spodoba :) 

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

⇰ Dziękuję za każdy komentarz oraz obserwacje! Wiele to dla mnie znaczy ♡
⇰ Wchodzę na blogi komentatorów ☺
⇰ Chcesz znaleźć się w polecanych blogach tygodnia? Skomentuj post oraz kliknij "obserwuj" by być na bieżąco ☆