Jakie zmiany zachodzą w nowej ofercie foto? FotoHart Październik 2019/2020Cześć moi drodzy!
Skoro tutaj jesteście, pewnie chcecie poczytać o zmianach jakie zachodzą w mojej ofercie fotograficznej. Nie pozmieniałam tego wiele, lecz na tyle aby mieć satysfakcję, że idę w dobrym kierunku :) Zmiany zaszły ponieważ czułam, że jeśli chce dawać więcej to obecne zasady - nie wystarczą. 

1. Ceny poszły w GÓRĘ. Dla niektórych moje sesje już były na poziomie drogich, lecz postanowiłam podwyższyć cenę by zacząć dołączać do swoich podarunków po sesji nie tylko płytki, ale również odbitki. Jeśli ktoś będzie chciał pendrive'a + odbitki - cena będzie jeszcze wyższa. Sam koszt zamówienia pendriva to niestety ok. 100 zł ponieważ dbam o to abyście każdy produkt, który otrzymacie miał estetyczną formę i był zbliżony stylem do tego, jakie wykonuje sesje zdjęciowe. Jest również forma oczywiście bez produktowa, gdzie otrzymujecie zdjęcia na albumy online. Znajdzie się więc myślę półka cenowa dla każdego :)
Obecnie sama oferta zdjęciowa przedstawia się w następujący sposób:

  • Sesja portretowa - 25 bądź 40 zdjęć, zdjęcia są wysyłane głównie na albumy online ( można dokupić formę z pendrivem bądź płytką, jeśli dana osoba sobie tego życzy )
  • Sesja par/narzeczonych/plenery ślubne - 20 zdjęć bez produktów i wysyłka zdjęć na album online bądź 35 zdjęć i dołączone w cenie sesji są produkty ( pendrive drewniany + odbitki w ilości 15 w formacie 10x15 lub 10 odbitek w formacie 15x23 lub 10 odbitek - 5= 15x23 i 5=10x15 ). Można oczywiście również wersję z 35 zdjęciami bez produktów i tym samym cena spada, lecz nie wiele. 
  • Sesje rodzinne - 40 zdjęć i w tej cenie również są doliczane produkty ( pendrive drewniany + 20 odbitek w formacie 10x15 bądź 10 odbitek w formacie 15x23 ). Powstała również forma z 50 zdjęciami ( pendrive + 25 odbitek 10x15 bądź 20 odbitek 15x23 ). Można poprosić o płytkę DVD. Oraz jest również opcja, która nie zawiera produktów i tym samym cena maleje.
  • Sesje ciążowe - 30 zdjęć i w cenie są wliczone produkty ( płytka DVD + 10 odbitek 10x15 bądź 15x23 ). Tutaj istnieje również pakiet 10 zdjęć lecz zawiera sam album online. 
  • Panieński - 40 zdjęć ( w cenie wliczona płytka DVD lub pendrive drewniany + 15 odbitek 10x15 lub 10 odbitek 15x23 ).
  • Reportaże ślubne - wszystkie informacje oraz ofertę wysyłam w wiadomościach, ponieważ jest duuużo informacji, które zainteresują szczególnie pary młode :) 

Pendrive'y są pakowane w woreczki wiklinowe a zdjęcia w teczki bądź koperty, zależy wszystko od wybranego formatu :) Zapewniam także małą słodką niespodziankę od siebie :D

Co do ilości zdjęć jest to kwestia umowna, lecz nigdy nie jest pewna, gdyż...wychodzi często więcej zdjęć :D Co poradzę, trudno wybierać i grzech nie oddać zdjęć które również są super pamiątką :) Dla mnie to przyjemność oddać więcej pięknych ujęć, niż ucinać do umówionej ilości. 

2. Dołączyłam opcję wykonania wieczoru panieńskiego, usunęłam sesje męskie. Spróbowałam sesji męskich i było całkiem w porządku, lecz myślę że to praca z paniami interesuje mnie bardziej oraz chcę się mocniej skupić na sesjach rodzinnych, par oraz reportażach :)

3. Doszła sesja MINI. Co to znaczy? Wprowadziłam sesję, której wykonanie zajmuje max. 30 minut i otrzymujecie po niej 5 zdjęć. Koszt jej jest stały dla każdej formy sesji zdjęciowej.

4. Nie publikuje już cen. Prosty powód: mimo publikacji wcześniejszego cennika i tak dostawałam wiadomości prywatne z pytaniami o koszty sesji zdjęciowej :D

5. Został wprowadzony zadatek. Ma on na celu zapewnienie mnie oraz klienta, że dana sesja zdjęciowa się odbędzie oraz że sam klient jest pewny wykonania zdjęć. Nie jednokrotnie miałam przypadek, gdzie mnie wystawiano bądź pisano 1 godzinę przed sesją, że się ona nie odbędzie. Pisano mi o tym, że jej nie będzie gdy ja już straciłam prywatny czas oraz pieniądze na dojazd i to mi się nie zwracało. Jeszcze jadąc/idąc z nie lekkim sprzętem. Dane osoby nie traciły na tym, lecz z kolei ja jako fotograf traciłam czas i termin, który mogłam przeznaczyć dla osoby/osób, które być może by okazały szacunek i przyszły na daną sesję, bo są jej pewni że chcą :) Nie wynosi sam zadatek dużo i jest bezzwrotny. Wpłacany max. tydzień przed sesją, a jeśli w danym terminie pada deszcz bądź stało się coś poważnego, przesuwamy sesje na inny termin :)

To tyle zmian, dajcie znać na Instagramie co o nich sądzicie :) 

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

⇰ Dziękuję za każdy komentarz oraz obserwacje! Wiele to dla mnie znaczy ♡
⇰ Wchodzę na blogi komentatorów ☺
⇰ Chcesz znaleźć się w polecanych blogach tygodnia? Skomentuj post oraz kliknij "obserwuj" by być na bieżąco ☆