Dlaczego warto iść na sesje zdjęciową? | Stylizacja Plus SizeChcemy/chcę sprzedać swoje usługi fotograficzne - piszę o tym otwarcie! I dla mnie jako osoby kochającej robienie w zdjęcia - jasne są wszystkie argumenty za i przeciw sesją zdjęciową. Jest ogrom praktycznych zastosowań takiej sesji. Postaram Ci się je przybliżyć, pokazać moją bazę inspiracji oraz zaprezentuję na sobie jeden z chyba najczęstszych przykładów użycia zdjęć :)

SESJA ZDJĘCIOWA - POSZUKIWANY FOTOGRAF, JAK WYBRAĆ? 
Na pewno nie kieruj się ceną. Zaskoczeni tym stwierdzeniem? Już szybko tłumaczę: gdy szukasz czegoś konkretnego, kierowanie się ceną jest nijakie w kwestii danego stylu oraz "osobowości" fotografa. Jeśli wiesz czego oczekujesz i że to nie mogą być tylko dosłownie pstryknięte zdjęcia, skup się na wyszukaniu odpowiedniej osoby na to stanowisko. Przykładowo: zakładasz firmę, więc szukasz gościa który specjalizuje się w fotografii biznesowej. Jest to specyficzna forma o tyle, że zazwyczaj są to robione zdjęcia w studiu na jednolitym tle i pozowane. I przygotuj się na "najważniejsze": taka sesja na pewno nie kosztuje 50-100 zł. Jeśli już coś zrobić naprawdę dobrze to mocno w to zainwestować. Kolejny przykład szybki; marzysz o pamiątce z okazji rocznicy ślubu i chcesz kadrów na tle natury. Nie szukasz więc wtedy fotografa, który ma spoko cenę ( czyt. tanio a dużo zdjęć ) ale stylu czy tego czego w sumie podświadomie chcesz - BRAK, tylko kogoś, kto emanuje ciepłymi kadrami na tle lasów, a główne portfolio składa się z czułości zakochanych. Przy wyborze fotografa możemy się kierować również lokalizacją bądź ogólnym obrębem kraju.  Dzięki temu skupimy się na bazie, która pozwoli nam wyszukać idealnego fotografa do naszej sesji zdjęciowej.


FOTOGRAF - JEST. ALE W SUMIE, PO CO I NA CO MI TE ZDJĘCIA? 
I przechodzimy do mojej gamy pomysłów po co są zdjęcia, jaki mają cel oraz w jaki sposób możemy skorzystać z sesji zdjęciowej :)

 • Pamiątka dla siebie lub bliskich. Myślę, że to najczęstszy i bardzo miły argument za tym dlaczego warto wykonać sobie sesję zdjęciową. Młodsi już nie będziemy, a z każdym rokiem zmieniamy się nie tylko od zewnątrz ale i od środka. Zdjęcia czasem nawet jeśli są odskocznią od rzeczywistości, to patrząc na nie często przypominamy sobie dany moment w którym wtedy byliśmy w życiu :) Wykonanie zdjęć z wydarzeń takich jak np. urodziny 1 roczek czy 18stka, narodziny dziecka, zaręczyny czy zakończenie ważnego dla nas etapu w życiu. 
 • Pamiątka z wyjątkowych wydarzeń - najczęściej takimi są oczywiście reportaże ślubne. Nie wyobrażam sobie nie mieć zdjęć z tego wyjątkowego dnia. Chyba większość marzy o tym, aby ten dzień zapamiętać jak najlepiej, a późniejsze zdjęcia od fotografa dobrze wybranego to ułatwiają :) Miło wracać do tego. Podobnie, ale już w mniej sentymentalny myślę sposób jest z np. koncertami - drugi taki sam się nie powtórzy w życiu i super jeśli zdobędziemy z tego wydarzenia jak najlepsze materiały ( emocje słuchaczy, energię artystów ).
 • Zachowanie wspomnień np. w postaci fotoksiążki, albumu czy odbitek w pudełku
 • Zapis dorastania - możecie co roku u wybranego fotografa, dokumentować jak wasze dziecko dorasta na przestrzeni lat. Taka sesja to też świetnie spędzony czas z dzieckiem. Ps. Nawet jeśli dziecko płacze czy też nie jest chętne, wszystko zostanie zapisane w piękny sposób na kadrach. Piękno tkwi w emocjach, a to myślę przyjemniejsza pamiątka niż zrobione zdjęcia z telefonu :)
 • Zapis miłości - podobnie jak w przypadku dorastania, fajnie raz np. rocznicę ślubu pierwszą czy 10tą, zafundować sobie bądź może bliskim taką sesję z tej wyjątkowej okazji. Później można takie zdjęcia powiesić w domu, podarować w wybranej przez siebie formie ( album, fotoksiążka, poduszka, kubek, ściana ze zdjęć, oprawione wybrane ujęcia, płyta czy pendrive, album 3D itp. ). 
 • Można poczuć się wyjątkowo - jeśli masz za sobą trudny czas w życiu i właśnie stanęłaś na nogi, możesz nie tylko zafundować sobie super spa, ale i super sesję! Jakaś makijażystka, dobra pani fotograf bądź pan i stworzymy cudny klimat, który upamiętni powrót siły do życia.
 • Wykorzystanie zdjęć w formie kartki świątecznej, zaproszeń na urodziny bądź chrzciny 
 • Użycie zdjęć z sesji narzeczeńskiej do m.in.: zaproszeń na ślub ( włożyć zdjęcia w zaproszenia, nadrukować je na zaproszeniu ), ścianka z wywieszonymi ujęciami, numery stolików bądź przy winietkach, forma podziękowań dla rodziców ( np. na sesji można dać ogromne litery "dziękujemy" czy też wziąć stare zdjęcia ze ślubów rodziców i trzymać je w dłoniach ), pokaz slajdów w przerwie między tańcami, księga gości, tablice powitalne dla gości z informacją na czyj ślub przybyli. 
 • Zapowiedź super wydarzenia np. otwarcie firmy, na bilbordy, reklamy, sterowce, ulotki
 • Promocja w social mediach - teraz zdjęcia są jednymi z głównych aspektów na jakie warto zwracać uwagę, gdy decydujemy się na poważne prowadzenia kont np. na instagramie. Zdjęcia są nieodłączoną częścią tworzenia spójnego, estetycznego i ciekawego profilu :) 
 • Prowadzenie bloga - sesje zdjęciowe to jedna z najważniejszych części! Przyciągają jako pierwsze uwagę potencjalnego czytelnika i sprawiają, że cały tekst nie jest jednolity, bez wyrazu i jeśli przyciągniemy dobrze uwagę odbiorcy, zostanie z nami na dłużej :) Teraz wam w prosty sposób pokażę ostatni punkt z mej listy, czyli jak zdjęcia przydają się na bloga. Dzięki nim mogę Wam pokazać swoją szybką dzisiejszą stylizację. Wyszłam do lasku aby porobić kilka zdjęć sobie samej - małe wyzwanie, ale chyba dałam radę :) Ubrałam się ładnie, natural look i zrobiłam kilka zdjęć, które z przyjemnością zamieszczę również na instagramie. Stylizacja prosta i utrzymana w klimatach jesieni. Ciepła, ale i też nie zrobiłam z siebie ( do końca ) worka :)Swetr - C&A
Spodnie - Bonprix
Buty - Bonprix
Torebka - Bonprix 

Komentarze

Napisz do mnie!

Zapytaj o dostępny termin na reportaż ślubny 2025 - czas oczekiwania na odpowiedź to max. 2 dni robocze :) Uwielbiam czytać o Waszych ślubach! W "nazwa" - podaj Wasze imiona. Natomiast w "wiadomość" - napisz gdzie planujecie wesele, termin oraz jak widzicie Wasz dzień ślubu, opiszcie oczekiwania względem zdjęć :)

fotohart.fotograf@gmail.com

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *