PHOTOSCAPE


Zapowiadałam i jest, wpis o programie Photoscape.
Pierwsza podstawowa rzecz czyli do czego to program? Mogłabym wam tu skopiować jakąś definicję szeroką, jednak napiszę to własnymi słowami: Photoscape to program posiadający wiele różnych gadżetów które mają na celu zbudowanie ciekawych zdjęć. Pozwala na obróbkę fotografii, tworzenie animacji bądź kolaży, zabawę w tworzenie obiektów graficznych. Im więcej się tym programem bawisz, tym więcej go poznajesz. 

Włączając program zauważasz panel kilku opcji. Te zaznaczone kolorem, są tymi które najczęściej używam i uważam, że są faktycznie mi potrzebne oraz najbardziej przydatne. 

Każda z opcji osobiście jest mi potrzebna. Za pomocą każdej coś stworzę fajnego. Każda opcja to kwestia czystej zabawy. Poprzez zabawę - poznajemy program najlepiej. Uczymy się opcji które lubimy. Poniżej są przedstawione opcje i które do czego służą w uproszczeniu. 
Każda z powyższych opcji są łatwe i wprowadzają coś zawsze ciekawego. Batch Editor pozwala nam na masową obróbkę zdjęcia oraz podpisanie wszystkich zdjęć tak samo np. znakiem wodnym. "Strona" oraz "Łączenie" porządkują w sposób estetyczny zdjęcia. AniGif tworzy ciekawy gif złożony ze zdjęć, który jest banalny a dobry w odbiorze. Jednak dzisiaj o...EDYTORZE, czyli chyba najpotrzebniejszym gadżecie każdego blogera :) 

Jak sama nazwa wskazuje - w tym gadżecie edytujemy nasze zdjęcia. Zamieniamy ich klimat, wprowadzić możemy drobny retusz oraz wprowadzamy podstawową korektę zdjęcia. Otwórz panel z Edytorem. Zobacz jak wygląda twoja strona, powinna tak jak moja poniżej. Teraz wybierz folder z którego zaimportujesz zdjęcia, wybierz zdjęcia i zacznij zabawę :) 


Mamy do wyboru 4 panele: home, obiekt, kadrowanie oraz Tools. Poniżej przedstawię Ci, które do czego służą - oczywiście podaję wszystko po swojemu i w prostszej wersji. 


Ja jednak najczęściej korzystam z panelu "Home" ponieważ zazwyczaj w Photoscapie nie wprowadzam obiektów, nie kadruję a Tools używam bardzo rzadko - uznaję, że nie jest mi to potrzebne. W panelu "Home" korzystam z trzech zakładek: "Jasność/Kolor", "Wyostrz" oraz Efekt kliszy". Te 3 zakładki są mi potrzebne, by moje zdjęcie wyglądało lepiej. 


3 opcje niczym 3 muszkieterów zawsze odmieniają moje zdjęcia w sposób taki, jaki chciałam to odwzorować. By otworzyć opcje, które daje każda z tych zakładach można albo kliknąć na strzałkę z boku zakładki i zobaczymy nowy panel jak w przykładzie nr 1 bądź można nacisnąć bezpośrednio na nazwę zakładki i wtedy wyświetli nam się panel opcji nr 2.
JASNOŚĆ/KOLOR - podstawowa obróbka typu kontrast, jasność, pogłębienie, przyciemnienie itd. Możemy także określić barwę, koloryzację zdjęcia, temperaturę barwową itd. 
WYOSTRZ - Wyostrzamy albo numeracją ( strzałka ) albo ręcznie 
EFEKT KLISZY - nadaje zdjęciom innych barw automatycznie. Klikając na nazwę wyświetlimy więcej opcji. Efekt kliszy może być mały, średni bądź duży. 

Nie używam efektów artystycznych, podświetleń itp. ponieważ nie potrzebuję tego, jednak jeśli ktoś uzna że będzie to przydatne, jak najbardziej może do woli się bawić obróbką :) Ciekawą opcją są krzywe które możemy znaleźć w JASNOŚĆ,KOLOR --> WYKRES KOLORU. To daje nam szerokie pole manewru i prób z własnymi kolorami przy zdjęciach. 

 Specjalnie dla Was stworzyłam 4 krzywe, które możecie pobrać i umieścić w swoim Photoscapie :) Otworzyć oraz wgrać je do Photoscape jest bardzo łatwo:
1. Pobierz krzywe
2. Otwórz WinRar z pobranymi krzywymi 
3. Otwórz Photoscape. Wciśnij CTRL+M, następnie daj "wczytaj wykres" i w okno w którym pojawi się, przeciągnij krzywe które pobrałaś/eś. 
KRZYWE POBIERZ

Próbowałam łatwo wyjaśnić działanie edytora, który najbardziej potrzebny jest blogerowi, jak mi poszło? ;) 


Komentarze

 1. Bardzo dobrze Ci to wyszło, przyznam ze sama dość dużo przesiedziałam w tym programie do puki nie przerzuciłam się na Lightroom`a
  Pozdrawiam, Madda

  OdpowiedzUsuń
 2. Program rewelka, używam od kilku lat do obróbki zdjęć:) ps i pc to najlepsze programy wg mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja także używam tego programu do obróbki zdjęć i świetnie mi się z nim pracuje :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja obróbka to VSCO. Chyba muszę nadrobić zaległości, haha!
  MY BLOOOG

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli ktoś nie zda programu, to świetnie go opisałaś :)
  Mam nadzieję, że pojawi się jeszcze jakiś wpis np z jakimiś trikami :) // ~ mój blog ~

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy post. Nigdy nie używałam tego programu może w końcu spróbuje.

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja tylko używałam photoscape to edycji zdjęć ♥

  londonkidx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Photoscape to program z którego korzystam już dobre pięć lat i go uwielbiam ale po lekcjach cyfrowej obróbki zdjęć może zacznę eksperymentować w domu z Photoshopem.

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie. (kliknij)

  OdpowiedzUsuń
 9. świetnie to wszystko wyjaśniłaś ;*
  pozdrawiam cieplutko xkroljulianx

  OdpowiedzUsuń
 10. Jest to mój ulubiony program a także jedyny jakiego używam od zawsze. Mogłabym powiedzieć, że nawet trochę go znam, ale nie miałam jeszcze powodów aby poznać wszystkie opcje. Bardzo pomocny kiedy zmieniam wygląd bloga ;D

  OdpowiedzUsuń
 11. Mój ulubiony program do obróbki zdjęć, wszystko mi w nim świetnie wychodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mój "must have" blogera! Lubiłam jeszcze PicMonkey dopóki nie zrobili płatnego.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

⇰ Dziękuję za każdy komentarz oraz obserwacje! Wiele to dla mnie znaczy ♡
⇰ Wchodzę na blogi komentatorów ☺
⇰ Chcesz znaleźć się w polecanych blogach tygodnia? Skomentuj post oraz kliknij "obserwuj" by być na bieżąco ☆

Napisz do mnie!

Aby zapisać się na sesje zdjęciową, można zrobić to poprzez facebook, instagram czy też mail.

fotohart.fotograf@gmail.com

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Copyright © FotoHart