Ogarnij czas - Gdzie znajdziesz dobry planner/kalendarz na rok 2019? Jak rozplanować by nie zwariować?Witam! Co tam ciekawego u Was? Również trwają u was przygotowania do końca roku? A może macie jakieś przemyślenia? 
U mnie standardowo: przemyślenia są oraz wnioski z obecnego roku. Dałam lekkiego ciała z organizacją czasu. Owszem, poprawiłam się i to sporo. Jednak w prowadzeniu plannera nie była skrupulatna. Może to w tym roku 2019 się zmieni :) Postanowiłam przygotować wpis dla osób, które również potrzebuję swój czas planować a jednocześnie, pozostać troszkę spontaniczni oraz nie przywiązywać znowu aż tak wielkiej wagi do planu. 


8 MIEJSC, GDZIE ZNAJDZIESZ KALENDARZ/PLANNER NA ROK 2019
Tutaj jeden z darmowych, łatwo dostępnych kalendarzy. Jest wykonany z pięknym malunkiem szata graficzna prosta, lekka oraz dziewczęca. Można szybko wydrukować, powiesić na ścianie i ogarniać swój czas :) 

Pepco & Inne sklepy papiernicze 
Kalendarz i planner ok 10-15 zł ale nie do nabycia w każdym Pepco. Myślę jednak, że za taką cenę dobrze wykonany oraz estetyczny planner/kalendarz to bardzo dobra inwestycja. Poszukaj też w innych sklepach z przyrządami szkolnymi. Czasami zaskoczeniem być może, że to właśnie w takich pobocznych sklepach znajdziesz swój wymarzony kalendarz.

Empik 
Ogromny wybór kalendarzy, plannerów indywidualnych. Można dokonywać wyboru online bądź w stacjonarnych sklepach Empik. Ceny wahają się od 10 do ok 70 zł.

MakeItEasy
Plannery dzienne w których znajdziemy m.in fitness plan, rozpisanie sobie celów oraz tego jak do nich dojdziemy, ułożenie dnia pracy, strony poświęcone rozpisaniu wydatków oraz wpływów finansowych w danym miesiącu. Koszt to ok. 59 zł

Powidoki
Przepiękne plannery i kalendarze w marmurkowej odsłonie. Co możemy znaleźć w środku? Oczywiście kalendarz i planner na rok 2019, miejsce na notatki, miejsce na rozpisanie harmonogramu dnia, a także fajnym dodatkiem są cytaty i zapisywanie myśli na dany dzień :) Koszt ok. 100-129 zł

LubiePlanować 
To strona, którą znalazłam totalnie przypadkiem przed wypuszczeniem tego wpisu w świat. Plannery z tej strony cechują się tym, że sami możemy nadawać poniekąd indywidualną formę owym kalendarzom. Sami decydujemy kiedy chcemy wpisać datę, mamy rozpisany podział dnia, jak oceniamy skończony dzień, motywacyjne cytaty, mapę myśli. Myślę, że to dobry planner dla osób które chcą się udoskonalić, zyskać pewność siebie oraz polubić swą osobę :) Koszt ok. 89 zł.

Strona gdzie ja kupiłam swój kalendarz i jestem ogromnie zadowolona! Każdy miesiąc ma odpowiednią ilość miejsca na zapiski, jest strona również co miesiąc poświęcona wydatkom, wpływom oraz oszczędnościom. Dodatkowym plusem jest również bardzo fajnie wykonany celownik, gdzie każdego dnia możemy zaznaczać czy udało nam się wykonać kolejny krok do przodu :) Cena od ok 90-109 zł 

 Kalendarz bardzo rozbudowany, ogromny wybór na stronie internetowej, każdy ma inny design, formę, przygotowanie. Koszt ok. od 35 do 119 złPLANUJ I NIE WARIUJ! 
Wariatami nie musimy być w planowaniu! Pamiętajmy o złotej zasadzie każdego perfekcjonisty: to że planujemy, nie znaczy, że życie nas nie zaskoczy. Przypuśćmy, że w planie miałaś trening ale jednak perspektywa, że jutro masz pracę a jest godzina 21:00 daje w znaki. Chcesz NAPRAWDĘ zrobić ten trening? Potrzebny Ci on AKURAT dzisiaj? No nie. Więc uspokój się i miej w dupie plan. 

1. KARTKA PAPIERU
Wypisz to co do tej pory robiłaś jako rutyna, rozpisz co chciałabyś wprowadzić oraz to, co będzie realne naprawdę do wprowadzenia. Np do tej pory codziennie rano wypijałaś wodę - kontynuuj to, bo wiesz że to dobry nawyk. Kolejny nawyk co chcesz wprowadzić: 5 minutowa joga. Wiesz, że to realne? To wpisz. Nie jest to możliwe? Wpisz do listy z gwiazdką. Proste :) To pozwoli Ci na zobaczenie tego, co będzie najbardziej dla Ciebie korzystne w twych początkach planowania.

2. KALENDARZ DOBRY TO PODSTAWA 
Wspomniałam Ci kilka linijek wyżej, gdzie można znaleźć całkiem fajne kalendarze. Teraz wybierz sklep bądź daną witrynę i kupuj. Musisz dostosować kalendarz pod swe potrzeby. Estetyczny wygląd to nie wszystko, pamiętaj o środku :) 

3. APLIKACJE TEŻ BYWAJĄ POMOCNE 
Zacznijmy od tej, którą ma każdy czyli...kalendarz w telefonie. Niby banał, a wiesz jak wiele może pomóc? Kolejna fajna aplikacja i przeze mnie sprawdzona to Any.do. Prosta w obsłudze, łatwa w użytkowaniu, można ustawiać przypomnienia oraz grupować swe zadania. Lista zadań google to dla fanów, którzy kochają mieć wszystko w jednym miejscu lub prowadzą swą firmę i potrzebują dobrze wszystko uporządkować. Wypróbuj też kilka innych aplikacji, zobacz która lepiej się sprawdza u Ciebie i działaj razem z nią.

4. NIE ODKŁADAJ, ZAGLĄDAJ
Często tak mamy, że jak mamy coś nowego to się tym zachwycamy jak prezentem gwiazdkowym. Potem to leży w szafce i nie jest tykane. Trzeba wprowadzić w nawyk zaglądanie do kalendarzy bądź aplikacji. Gdy wejdzie Ci to w krew, planowanie oraz organizacja czasu staną się prostsze :)

5. REALIZUJ I DZIAŁAJ 
Miałaś tak pewnie kiedyś, że coś rozpisałaś, poczułaś się zajebiście i nagle kilka dni...czar prysł. Wróciłaś ponownie do tego samego schematu i było Ci z tym źle. Zmuś się czasami. Rusz tyłek z tej kanapy i spod seriali na Netflixie. Ja wiem - mnie też się nie chce. Ale wiem, że później znowu będę narzekać, że moje plany idą w ruinę. Rób tak, by to nie było zwykłe pisanie na papierze celów, a trafiało do głowy i zmuszało do pozytywnych działań. Sama uczyłam się to robić i dopiero po 2 latach zaczęło coś lepiej to ruszać. 


Na sam koniec wspomnę raz jeszcze: plany ZAWSZE się mogą zmienić! Więc nie patrzcie w kalendarz jako wyrocznię waszego czasu. On ma wam POMÓC. Ma pomóc ogarnąć oraz spożytkować jak najlepiej Wam dany czas. Życie bywa naprawdę nieprzewidywalne i wszystko może ulec zmianie w ciągu kilku minut, godzin, dni.
Wierzę, że planowanie pomaga w dniu gdy jesteśmy zabiegani lub gdy mamy trochę na głowie i potrzebujemy miejsca, gdzie możemy to wszystko rozpisać i ułożyć. Sama planuję od dłuższego czasu i dopiero teraz, od niedawna - to planowanie stało się taką mą codzienną przyjemnością :)
Dorzucam Wam jeszcze link do super wpisu u PaniSwojegoCzasu, który bardzo mi pomógł! :) - KLIK

→ Znacie inne porady? Lub strony, gdzie też znajdzie się kilka fajnych kalendarzy? Podzielcie się swoimi myślami na dole! :) Komentarze

Napisz do mnie!

Zapytaj o dostępny termin na reportaż ślubny 2025 - czas oczekiwania na odpowiedź to max. 2 dni robocze :) Uwielbiam czytać o Waszych ślubach! W "nazwa" - podaj Wasze imiona. Natomiast w "wiadomość" - napisz gdzie planujecie wesele, termin oraz jak widzicie Wasz dzień ślubu, opiszcie oczekiwania względem zdjęć :)

fotohart.fotograf@gmail.com

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *