Dlaczego warto wiedzieć, co chce się fotografować?Już na wstępie Ci dam odpowiedź: bo wiesz na czym się skupiasz i co chcesz osiągnąć!
Masa fotografów często zaczynając, fotografuje WSZYSTKO. I tak wyglądają zazwyczaj początki z fotografią. Ale co dalej? Wspominałam już kiedyś, ale napiszę raz jeszcze: fotografuj na początkach wszystko ALE skup się później na konkretnym, odpowiadającym Ci temacie.

Łatwiej jest wtedy się uczyć poszczególnych rzeczy jak np. retuszować w przypadku portretów, czy jak obrabiać zdjęcia w przypadku krajobrazów.

Kolejnym, chyba najbardziej ważnym pozytywnym aspektem takiej wiedzy jest fakt, że wiesz jaki chcesz sprzęt posiadać i na jakim się skupiasz. Osobiście nie pochwalam kupowania masy aparatów, obiektywów, lamp które prawdopodobnie - mogą się nie przydać. Jestem praktyczna, a dodatek, że na wszystko wydaję z własnej kieszeni - ustala mi limit i dodatkowo pozwala się skupić na tym, co powinnam i chcę ulepszyć. Po co wydawać kilkanaście tysięcy, brać masę kredytów/pożyczek, czy harowania w pobocznych pracach, skoro lepiej odłożyć, zaczekać i kupić jeden, porządny sprzęt? :)

Na sam koniec warto też wspomnieć o tym, że dzięki obranym kategoriom/kategorii w fotografii - budujesz powoli rzetelne i w pełni profesjonalne portfolio. Odbiorcy widzą na czym skupiasz swe zdjęcia, że to nie tylko zwykłe cykanie wszystkiego dookoła. Kojarzą Cię powoli z obranymi przez Ciebie zdjęciami i tak w ten sposób na przestrzeni lat, zyskujesz zaufanych widzów twych poczynań.


Dajcie znać w komentarzach co WY sądzicie na ten temat! :)


Komentarze

Napisz do mnie!

Zapytaj o dostępny termin na reportaż ślubny 2025 - czas oczekiwania na odpowiedź to max. 2 dni robocze :) Uwielbiam czytać o Waszych ślubach! W "nazwa" - podaj Wasze imiona. Natomiast w "wiadomość" - napisz gdzie planujecie wesele, termin oraz jak widzicie Wasz dzień ślubu, opiszcie oczekiwania względem zdjęć :)

fotohart.fotograf@gmail.com

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *