PRZED I PO


Mam spoooro surowych zdjęć jeszcze na komputerze, więc pomyślałam, by zrobić wpis z "przed i po". Od dawna tej formy postów nie było na blogu, a moja obróbka mocno w ciągu tego roku się zmieniła.
 Już od zeszłego roku 2018 czułam poniekąd więź z ciepłymi tonami, tak w tym roku się to wzmocniło i pozwoliło stworzyć kolejne presety, dzięki którym mój styl staje się widoczny oraz rzekomo ( piszą mi to różne osoby, więc stąd wyciągam wnioski ) rozpoznawalny :) O takie zdjęcia walczyłam! 😅 Śmieję się, ale naprawdę mi zależało, aby moje zdjęcia były rozpoznawalne przez innych, by było widać, że już mam swój styl oraz jak pracuje i na czym bazuję.
Przede wszystkim motywem przewodnim jest - CIEPŁO. Nie lubię zimnych tonów, chyba, że pasują do danej scenerii zdjęć bądź tematyki np. halloween. Lubię, gdy zielenie stają się przygaszone, niż są rażące. Lubię również, gdy twarz nabiera nieco czułości, a zdjęcia emanują tzw. ogniskiem. Zdecydowanie nadal kocham plenery, choć marzy mi się, aby wykonać sesje na tle drewna, chatek leśnych. Może w 2020 zacznę mocno szaleć i jeździć po całej Polsce, by wykonywać sesje plenerowe, kto wie 😅 Nie ukrywam, chciałabym mocno wykonać plener nad morzem bądź na tle Tatr ❤
Co do obróbki - nie używam już tak mocnego retuszu jak kiedyś. Do twarzy używam głównie połączenia łatka + separacja częstotliwości bądź delikatnego wygładzenia, natomiast reszta to kombinacje np. przy oczach, by nadać im blasku oraz je dodatkowo wyostrzyć. Kolorystyka jest głównie zasługą Lightrooma. Teraz nieco szybciej obrabiam z prostego względu, że wiem co chcę fotografować i staram się w tym być wszystkim konkretna. Nie chcę później ratować kadrów. Chcę być świadoma ich w pełni już podczas wykonywania sesji. A jeśli coś się rozmaże, ale będą przepiękne uczucia? Również takie zdjęcie oddam, ale właśnie z odpowiednim do tego wszystkiego klimatem, by para czy rodzina na dany kadr się uśmiechnęła ❤ Nie zawsze też się da być perfekcjonistą :) Jak się uda kadr od razu, pięknie! Jak nie? To nic straconego, jeśli na nim są niezastąpione chwile i warto pokazać to również osobom, które są na danym zdjęciu.
Komentarze

Napisz do mnie!

Zapytaj o dostępny termin na reportaż ślubny 2025 - czas oczekiwania na odpowiedź to max. 2 dni robocze :) Uwielbiam czytać o Waszych ślubach! W "nazwa" - podaj Wasze imiona. Natomiast w "wiadomość" - napisz gdzie planujecie wesele, termin oraz jak widzicie Wasz dzień ślubu, opiszcie oczekiwania względem zdjęć :)

fotohart.fotograf@gmail.com

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *