Tani, efektowny gadżet? KRYSZTAŁY


Cześć! Zaczynam serię mini wpisów o tanich, efektownych gadżetach do zdjęć. Będą to krótkie wpisy poświęcone gadżetom, które pomagają osiągnąć niebywały efekt na zdjęciach, bez użycia Photoshopa.

ZACZYNAMY
od kryształów 
Kryształy, pryzmaty - odbijają światło i tworzyć mogą flary, różnokolorowe a czasem tęczowe mgiełki. Pozwalają na ciekawy efekt na zdjęciu. Wystarczy przyłożyć pryzmat bądź kryształ przy obiektywie i kombinować, prosta sprawa!

Poniżej pokażę Wam kilka, które posiadam i niektóre z nich, są nie zamówione lecz...znalezione? Kryształ z AliExpress koszt ok. 5-10 zł
Chyba jeden z najbardziej popularnych kryształów. Używam go najczęściej, gdy mam do czynienia z dużym słońcem by powstała jak najlepsze odbicia światła, często mieniące się kolorami. 

Tak, to co widzicie to zatyczka od szklanego perfumu! Niby takie niepozorne...daje delikatną mgiełkę, przy przyłożeniu do obiektywu telefonu robi "tunel" który na zdjęciach smarfonem wygląda dosyć intrygująco :) Nie odbija mocno światła tak jak kryształ z AliExpress, jednakże również go noszę ze sobą na sesje zdjęciowe.


Zatyczka od perfumu szklanego - różowa
Kolejna zatyczka od perfumu szklanego, tym razem w odcieniach różu. Pięknie się spisuje przy zachodach słońca jeszcze bardziej go podkreślając! O dziwo, najlepiej ze wszystkich kryształów - odbija światło zastane podczas mocnego słońca czy też złotej godziny :) Przyłożona przy obiektywie telefonu, tworzy efekt trójwymiarowego przedmiotu :) 

Co z nocnymi ujęciami? Wtedy z pomocą przychodzi pierścień gwiazdkowy! 
Koszt ok 18zł AliExpress 
Zobaczyłam na kanale FotoBłysk to cudo w jednym z odcinków o gadżetach fotograficznych i wiedziałam, że dla uzyskania efektu gwiazdek w nocy, muszę go mieć! Na czym on polega? Podpinacie do obiektywu taki filtr i po jego nałożeniu, każde światło które pada wokół np. modelki - zamiast typowych pasków świetlnych, zamienią się w gwiazdki :) 


Komentarze

Napisz do mnie!

Zapytaj o dostępny termin na reportaż ślubny 2025 - czas oczekiwania na odpowiedź to max. 2 dni robocze :) Uwielbiam czytać o Waszych ślubach! W "nazwa" - podaj Wasze imiona. Natomiast w "wiadomość" - napisz gdzie planujecie wesele, termin oraz jak widzicie Wasz dzień ślubu, opiszcie oczekiwania względem zdjęć :)

fotohart.fotograf@gmail.com

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *