3 super ebooki dla fotografów

 Będąc fotografem i znając podstawy, rzeczy potrzebne, należy przestać się uczyć? Oczywiście, że nie. Fotografia tak jak każda pasja, rozwija się. Co roku powstają nowe nie tylko sprzęty ale i pojęcia, można nabyć kolejne umiejętności pomagające w tym hobby. Dla mnie? Fotograf powinien chcieć się uczyć. Powinien chcieć wiedzieć coraz więcej, kombinować jak najwięcej by być w tej pasji dla siebie lepszym. W tej nauce, pomagają ebooki. Dzisiaj Ci pokaże 3 *darmowe* ebooki, które mogą pomóc fotografowi i nie tylko. 

1. "Jak wyceniać kreatywne usługi" ~ Monika Serek

Ebook świetnie opisuje i odpowiada na pytanie tytułowe. Monika Serek czyli pani fotograf znana z fotografii kobiecej oraz ciążowej, podpowiada innym fotografom, bardzo precyzyjnie - jak wyceniać usługi kreatywne, co należy brać pod uwagę przy wycenie swych usług, dlaczego właściwa wycena jest ważna oraz dodaje nawet kalkulator który nam ułatwia analizę naszej wyceny :) Polecam ogromnie.  Mi uświadomił, że nie należy nie mieć do siebie szacunku, tylko ocenić właściwie swoją pracę i siebie docenić za to, ile się jej poświęca czasu oraz inwestycji. 

2. "Jak zarabiać legalnie bez zakładania firmy?" ~ Iza Czaplewska

Ebbok stworzony z myślą o osobach, które chcą spróbować swych sił w danej branży, ale nie chcą jeszcze ryzykować z zakładaniem, pełnej firmy. To jest zdecydowanie ebook dla osób, które potrzebują jasnych, prosto napisanych informacji o działalności nierejestrowanej. Wiele osób się jej boi, nie zna gruntu i też uważają, że firmy nie da się mieć bez założonej działalności. BZDURA! Wszystko się da, a działalność nierejestrowana powstała po to, aby sprawdzić swój biznes. Nie ma co się rzucać na głęboką wodę, jeśli mamy możliwość przetestowania swojego pomysłu :) Znajdziecie w tym ebooku odpowiedzi na to czym jest taka działalność, jakie składki obowiązują, jakie zasady prawne ma działalność nierejestrowana oraz czy można się promować z swoimi usługami w social mediach :) Iza wszystko świetnie rozpisała. Dodatkowo, teraz powstała kolejna odsłona tego ebooka do którego dołączyła masę pomocnych papierów bez których nie można się obejść przy tego typu działalności :) 

3. "Jak zaplanować spójny instagram" ~ Ania Ulanicka

Niby bardziej dla twórców kontentu na instagramie, ale i dla fotografa bardzo pomocny ebook! Już Wam mówię "dlaczego?". Otóż: instagram stanowi dla większości fotografów - portfolio. Internetową wizytówkę. Pokazujemy swoją pracę oraz jak pracujemy. I dobrze zadbać o pewną spójność, zastanowić się, co nas wyróżnia i sprawia, że ludzie zostaną na dłużej. Może przygaszona zieleń? Może odcienie pasteli? A może nisza jaką się zajmujemy? Mi ten ebook ogromnie pomógł dostrzec, jakie ja zdjęcia lubię robić. Ogromnie mi też pomógł w kwestii tego, na czym jako fotograf, powinnam się skupiać i co mi się właściwie podoba. Notatki od Ani dodatkowo ułatwiają zadanie i możemy popracować nad tym, aby działać i tworzyć, jeszcze lepiej :) 


Warto dodać tu dodatkową pozycję dla fotografów, którzy mogą pozwolić sobie na większy wydatek i chcą się stricte skupić na rozwijaniu marki osobistej, biznesu fotograficznego czy poznać podstawy fotograficznego marketingu. Mowa tutaj oczywiście o webinarach od Pani Woźnej :) 
Ja osobiście jeszcze nie miałam przyjemności zakupić webinaru ani kart pracy, lecz widzę po pozytywnych opiniach kursantek, że naprawdę warto! Sama, gdy znajdę więcej czasu oraz uznam, że mogę sobie pozwolić na dodatkowy wydatek - od razu zakupię jeden z jej webinarów 💛→ Wszystkie ebooki, które podałam powyżej - są dla fotografów, którzy już działają z fotografią troszkę bardziej profesjonalnie oraz znają podstawy fotografii i chcą bardziej rozwinąć skrzydła w biznesie foto :) 
Natomiast też warto wspomnieć o miejscach, gdzie można się nauczyć fantastycznie podstaw fotografii:
  • Kobieca Foto Szkoła 
  • JestRudo 
Powyższe miejsca, cudownie wprowadzają w świat fotografii i również obydwie kobietki wydały ebooki o podstawach w fotografii. W łatwy sposób ją tłumaczą, uczą i bawią! :) BLUZKA - BONPRIX ( KLIK )
SWETER - BONPRIX ( KLIK )

👉 Dajcie znać: 
co sądzicie o ebookach i czy mieliście styczność z jakimś powyższym? 


Komentarze

Napisz do mnie!

Zapytaj o dostępny termin na reportaż ślubny 2025 - czas oczekiwania na odpowiedź to max. 2 dni robocze :) Uwielbiam czytać o Waszych ślubach! W "nazwa" - podaj Wasze imiona. Natomiast w "wiadomość" - napisz gdzie planujecie wesele, termin oraz jak widzicie Wasz dzień ślubu, opiszcie oczekiwania względem zdjęć :)

fotohart.fotograf@gmail.com

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *