Sesja wizerunkowa fotografaCześć! Minęło trochę czasu odkąd ostatnio tutaj pisałam, prawda? 
Niestety - studia, sesje zdjęciowe to jest mój priorytet, a co za tym idzie - blog poszedł w odstawkę na rzecz ważniejszych spraw. 
Głowa cały czas podczas tych ostatnich dwóch miesięcy mi buzowała, co by tutaj napisać. W między czasie, sama stanęłam kilka razy przed obiektywem i mnie olśniło...
brakuje tu postu, który pokaże, że warto stawać przed obiektywem jako fotograf! - pomyślałam

I tak powstał dzisiejszy wpis czyli
SESJA WIZERUNKOWA FOTOGRAFA


Fotograf i stanie przed obiektywem? 

Koniecznie! Pierwsza istotna kwestia: często w tej branży, szewc bez butów chodzi i nie mamy własnych, wizerunkowych zdjęć. Ba, czasami nie mamy ŻADNYCH ZDJĘĆ. Przecież teraz to jest jedna z istotniejszych kwestii, by posiadać też własne zdjęcia. Ludzie lubią widzieć, kto się kryje za obiektywem :) Ponad to, teraz się mówi dużo o tworzeniu marki osobistej i coś z tym wszystkim jest...Ludzie bardziej ufają ludziom, niż tylko pięknym obrazkom. 
Dlatego ważne jest, by się pokazywać. 

Dodatkowo, stając przed obiektywem: wiemy jak się czują nasi klienci i tym łatwiej jest nam znaleźć z nimi porozumienie podczas sesji zdjęciowej. 

Ładne wnętrze, full makijaż i jedziemy z tematem...

Nie koniecznie. Sesja wizerunkowa ma przede wszystkim, pokazać Ciebie. Ma odzwierciedlać Twoją osobowość, podejście do pracy oraz oczywiście to jak wyglądasz. 
 • Mile widziany Twój makijaż taki codzienny bądź ewentualnie delikatny wykonany przez makijażystkę, który podkreśli Twoją urodę 
 • Wnętrze najlepiej aby było dopasowane do Twojej branży bądź jeśli działasz w plenerze, mieć ze sobą rekwizyty, które Twoją pracę - pokażą. Przy pokazaniu pracy fotografa takimi miejscami może być np. dom, biuro, studio jeśli posiadasz, kawiarnia.
 • Stylizacja. Ja osobiście polecam stylizację, która nie tylko odzwierciedla Ciebie jako człowieka oraz Twój styl, ale i pasuje do Twojego stylu zdjęć. Milsze dla oka :) 

Myślę, że to oczywiste jeśli działamy np. działamy jako fotografowie to fajnie pokazać zdjęcia jak działamy przy obróbce bądź na sesji zdjęciowej, może wykonując jakieś zdjęcie czy po prostu ze swoim sprzętem fotograficznym :) 


Makijaż jest, miejsce jest, ale: co dalej? 

Zastanów się, kogo chcesz do siebie przyciągnąć oraz jak chcesz siebie jako człowieka: pokazać. Czy wolisz mamy z Twoich okolic, a może kobiety, które walczą z samoakceptacją? Widzisz, dopasowując swoją grupę odbiorczą, zaczynasz dostrzegać jak siebie pokazać. 
Przykładowo: ja chcę przyciągać głównie kobiety, stąd sesja jest z uśmiechem na ustach, pełna swobodnych póz by odzwierciedlać swobodę sesji oraz pokazuje siebie w całości, że nie mam idealnej figury, a mimo tego kompleksu, siebie lubię :) 

Druga, ważna kwestia to oczywiście wybierz się na zdjęcia z kimś, kto odpowiada Twojemu stylowi. Dziwnie byłoby iść na sesję wizerunkową do fotografa, który totalnie odbiega kolorystyką od Twoich zdjęć. Powstaje wtedy brak spójności, nawet jeśli te otrzymane zdjęcia są super jakości oraz pięknie wyglądają. Przy tworzeniu wizerunku, zawsze trzeba uważać na spójność. 

Trzecia kwestia: rekwizyty. 
Będąc fotografem, rekwizytami które mogą Ci się przydać do takiej sesji wizerunkowej to: 
 • Aparat 
 • Tablet/komputer/laptop 
 • Obiektyw ( możesz go użyć na oku, zrobić z nim dziwne, śmieszne pozy )
 • Notes/planner ( notowanie nowych terminów, planowanie )
 • Odbitki
 • Albumy 
 • Opakowanie na odbitki/produkty 
 • Telefon 
 • Ulubiony rekwizyt do sesji 
 • Książki fotograficzne Osobiście lubię działać spontanicznie i dopasowywać wszystko pod daną lokalizację oraz warunki oświetleniowe. Jednakże, można sobie też zaplanować ujęcia przed sesją i je odhaczać podczas wykonywania zdjęć :) Przyznam się Wam, że kiedy stres bierze górę, plany bardzo pomagają. Tak samo jak inspiracje, dlatego obydwie rzeczy warto mieć zanadrzu. Gdy czegoś zapomnicie, to bardzo pomaga przy pracy, by zrobić każdy zamierzony kadr :) 

Zdjęcia: @mwiecekphoto

Żakiet: Bonprix [ klik
Body czarne: Bonprix 
Spodnie: Bonprix 
Buty: Bonprix 


Komentarze

Napisz do mnie!

Zapytaj o dostępny termin na reportaż ślubny 2025 - czas oczekiwania na odpowiedź to max. 2 dni robocze :) Uwielbiam czytać o Waszych ślubach! W "nazwa" - podaj Wasze imiona. Natomiast w "wiadomość" - napisz gdzie planujecie wesele, termin oraz jak widzicie Wasz dzień ślubu, opiszcie oczekiwania względem zdjęć :)

fotohart.fotograf@gmail.com

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *