Sesja kobieca = sensualna? Poznajmy ją bliżej


Zawsze byłam nieśmiałą duszą, ale jak to się mówiło "cicha woda brzegi rwie". I w moim przypadku, było dokładnie tak samo. Odważne pomysły roiły się w mej głowie niczym pszczoły po ogromnym ulu. Porównanie z pszczółką nie jest tu przypadkowe. Pszczoły są znane ze swojej pracowitości. I ja również jestem taką pracowitą pszczółką z tą różnicą, że aby mój potencjał miał rację bytu, trzeba było mnie kopnąć w dupę do działań. 


I tak kupiłam i odpaliłam webinar od Pani Woźnej dotyczący sesji kobiecych. Słuchałam, masę notatek wykonałam i zabrałam się za organizację: 

sesji kobiecych w apartamencie 

Wierzcie bądź nie, ale nie jest to łatwe zadanie. Oczywiście najgorszą rzeczą, zaraz po znalezieniu miejsca, jest wycena takiej usługi. To jak takie wyścigi - zbyt wiele naciśniesz gazu i już wylecisz poza tor. Tak jest również z wyceną - im są wyższe wymagania, nagle się okazuje, że ludziom to nie odpowiada i musisz delikatnie zaniżyć koszta, aby każdy chętny i zdeterminowany, był zadowolony.


Sesja kobieca - co to jest? 

Sesja kobieca ma za zadanie pokazać, że każda kobieta jest piękna, zajebista i że ma prawo czuć się wyjątkowa. Taka sesja pozwala nam też lepiej poznać swoje ciało i uświadomić sobie, że wcale nie jest najgorszym widokiem co widzimy z rana ( ps. są gorsze, uwierzcie mi ). Przy sesji kobiecej skupiam się jako fotograf przede wszystkim na tym, aby ukazać atuty sylwetki i pokazać kobiecie, że tych atutów jest tyle, że spokojnie nasze małe wady się przy nich chowają ;)


Sesja kobieca może się odbywać w: 

  • plenerze
  • domu 
  • wynajętym studio 
  • apartamencie

Podstawą udanych zdjęć to Twoje nastawienie 

Tak! Wszystko siedzi w naszych głowach. To nasze głowy nam mówią co jest nie tak, a co jest super. I to od głowy w dużej mierze więc będzie zależało to, jak wyjdziecie na zdjęciach. Im bardziej jesteście rozluźnione, tym lepsza wyjdzie Wasza mimika, gesty, ruchy :) Uwierzcie mi, każde muśnięcie dłoni wyjdzie subtelnie, każdy uśmiech naturalnie, a każdy chód jakby ktoś Was złapał na spacerze. Sesja kobieca = sensualna? Niekoniecznie. 

Sesja kobieca może odbywać się w plenerze, domu, studio czy apartamencie i to WY dajecie nam fotografom zielone światło oraz stawiacie granice. Ustalacie na co pozwalacie w tym aspekcie i na jakich Wam kadrach zależy. Sesja kobieca może być więc wykonana zarówno w naturze, na mieście, w kawiarni podczas kawy czy ciacha a także w studio czy apartamencie. Koncepcja zależy od Was :) 


Sesja kobieca = droga? Też niekoniecznie ;) 

Wszystko zależy od fotografa i jego cennika. Jeśli spojrzymy ogólnie na skalę roczną czy kilkuletnia, sesja kobieca nagle przestaje być taką drogą. Ponad to - na każdy cennik zbierają się inne rzeczy, inne doświadczenie, podejście czy styl fotografa. 

Zapamiętajcie przede wszystkim, aby NIGDY nie pisać fotografowi, że jego sesje są za drogie. 
Każdy fotograf ma indywidualną ofertę. Każdy fotograf się od siebie różni. I tym samym, każdy dlatego jest dla innej półki cenowej i trafia do innego człowieka :) 

Jeśli więc zależy Ci na danym fotografie i wiesz, że jego sesje nie są tanie - uzbieraj sobie codziennie po 2-3 zł na sesję zdjęciową na konto oszczędnościowe czy do słoiczka. Kiedy odkładamy tak małe kwoty, nie odczuwamy tego odkładania i po czasie uzbiera nam się dana kwota na tą małą przyjemność i cenną pamiątkę :) 

Jak wspomniałam wyżej, sesje kobiece się różnią miejscem ale i z zmianą miejsca, często różnią się ceną. U mnie przykładowo: sesje w plenerze są tańsze, ponieważ nie muszę ponosić opłat dodatkowych za wynajem czy dojazd :) 

Zatem: jeśli oczekujecie sesji w apartamencie czy studio, musicie liczyć się z tym, że będą pojawiały się dodatkowe koszta. Często jest to najem lokalu, a jeśli chcecie profesjonalny makijaż to również są doliczane za niego dodatkowe pieniążki. Nie nadaję się...

Każda kobieta się nadaje. Rozmiar S, L, XL...Każdy! Po prostu boimy się, że ktoś inny poza nami samymi zobaczy te rozstępy, tłuszczyk, może kości, pajęczaki na skórze których na co dzień się wstydzimy. Pamiętajcie, że na sesji znajduje się również często kobieta, która Was poprowadzi i pokaże, że ta "wada" - jest piękna i Was tworzy. Ten detal który Wam przeszkadza, Was określa i sprawia, że dzieki nim też jesteście wyjątkowe. 

No nadal się nie nadaję, co z tym zrobić? 

Na początek warto zadać sobie pytanie: 

CO MI W SOBIE PRZESZKADZA? 

I napisać przemyślenia - fotografowi. Dzięki temu podczas sesji, skupimy się na zaletach i będziemy powoli przechodzić do pokazania Ci, że te mankamenty - nie są złe :) 

Następnie, polecam przed sesją zadbać o swoją tradycyjną pielęgnację skóry, dłoni, nogi jeśli będą odsłaniane oraz włosów. Warto się przede wszystkim czuć dobrze, zadbanie i świeżo. Im bardziej o siebie zadbamy - automatycznie się lepiej czujemy :) 


Stylizacja

Rzecz często spędzająca wam sen z powiek. Przede wszystkim - pamiętajcie, aby stylizacja była WASZA. Nie narzucona, nie wygodna czy nie w Waszym stylu. Macie się czuć swobodnie, dobrze i pewne siebie, pięknie! Przed sesją warto skonsultować ją z fotografem. Ja osobiście dobieram stylizację do miejsca w którym będziemy fotografowali i skupiam się, aby kolorystyka była spójna oraz nieco kontrastowa. Przykładowo: jeśli mamy kolorowy mural, warto ubrać coś w całej czerni czy bieli, by wybić postać na tle muralu. I na odwrót - jeśli mamy jednolite tło, warto zadbać o stylizację gdzie będzie się trochę więcej działo :) 
Na naturę polecane są kolory ziemi takie jak brąz, beż, oliwkowa zieleń, delikatne żółcie czy szarości. 
Jeśli nie wiecie jak połączyć kolory, polecam skorzystać z koła barw, które w jasny i szybki sposób nam podpowie, jakie kolory fajnie się ze sobą łączą :) Makijaż 

Postawmy sprawę jasno: albo macie swój naturalny, który używacie na co dzień albo idziecie do profesjonalnej makijażystki. Na pewno nie bawimy się w dzień przed sesją w nowe możliwości, ponieważ co za dużo to nie zdrowo. Stawiamy na sprawdzone sposoby, nie eksperymenty które mogą zniszczyć naszą twarz tuż przed samą sesją zdjęciową. 

Miejsce, stylizacja, makijaż, nastawienie - jest! Co dalej? 

Rozmawiasz z fotografem o tym, na czym Ci zależy. Opowiedz mu jak chcesz się poczuć przed obiektywem. To pomoże obydwu stronom zrozumieć sens tej sesji i sprawić, że poczujecie do siebie większe zaufanie oraz więź już przed samymi zdjęciami :) I na sam koniec: 


BĄDŹCIE OTWARTE NA NOWE DOŚWIADCZENIE

Uwierzcie mi, za kilka lat wrócicie do tych zdjęć i będziecie je miło wspominać! 

*Wszystkie zdjęcia powyżej są mojego autorstwa i możecie zobaczyć więcej na moim instagramie*

Komentarze

Napisz do mnie!

Zapytaj o dostępny termin na reportaż ślubny 2025 - czas oczekiwania na odpowiedź to max. 2 dni robocze :) Uwielbiam czytać o Waszych ślubach! W "nazwa" - podaj Wasze imiona. Natomiast w "wiadomość" - napisz gdzie planujecie wesele, termin oraz jak widzicie Wasz dzień ślubu, opiszcie oczekiwania względem zdjęć :)

fotohart.fotograf@gmail.com

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *