5 porad dla początkujących fotomodelek | FOTOGRAFIA | FotoHartKochasz pozować i chcesz coś więcej zrobić w tym kierunku? Pozwól, że jako fotograf Ci mniej więcej podpowiem jak tego dokonać. Wszystko wyciągnęłam z obserwacji zaczerpniętych podczas sesji zdjęciowych oraz doświadczenia z początkującymi dziewczynami przed obiektywem. 

1. ZNAJ SWOJE WYMIARY 

Zanim gdziekolwiek ogłosisz się jako początkująca fotomodelka, zmierz się. Musisz znać wzrost, wymiary np. talii. To ułatwi później danemu fotografowi m.in poznanie Cię wizualnie oraz są to podstawowe informacje niezbędne dla osób które Cię chcą poznać jako fotomodelkę. 

2. PREZENTACJA

Na początek postaraj się wykonać polaroidy. Są to zdjęcia prezentujące Cię bez makijażu oraz pokazujące twą sylwetkę. Zazwyczaj wykonuje się: portret, całość sylwetki oraz może być profil. Profil całości sylwetki z boku oraz z tyłu. Pamiętaj by wykonywać je przy dobrze oświetlonym pomieszczeniu oraz w stroju kąpielowym bądź góra od stroju + czarne legginsy. Pomoże tu także tło, które powinno być jednolite. Włosy najlepiej spięte do zdjęć. Mogą to być z polaroida wykonane, mogą być wykonane z aparatu i wywołane. Ważne by ktoś ci je wykonał, a nie ty sama. Zazwyczaj są robione w pionie. 
Następnie załóż konto na platformie dla modelek. Bardzo dobrym portalem i darmowym jest maxmodels. Tam podajesz na samym początku podstawowe informacje o sobie ( miasto, wiek, imię itp. ) oraz wymiary, kolor włosów. Możesz już od samego początku dodać właśnie polaroidy gdyż fotografowie lepiej na taką osobę patrzą pod kątem profesjonalnym. 

3. ASERTYWNOŚĆ 

Bądź pewna siebie, Dla fotografa to znak, że ma do czynienia z osobą, która zna swoje możliwości i chętniej z taką osobą podejmuje współpraca. Nikt raczej nie do końca chce pracować z osobą, która na widok obiektywu jest speszona i zamknięta na prośby fotografa. Z drugiej strony - nie bądź też zbyt pewna siebie i zachowaj skromność. Z doświadczenia zauważyłam, że niektóre dziewczyny uważają się od samego początku za najpiękniejsze stąd skromność ich ginie a pojawia się zbyt wysoka pewność, że one TYLKO na darmowe sesje powinny chodzić. To nie wygląda dobrze i wręcz odpycha. Pamiętaj więc o umiarze w pewności siebie oraz byś znała swoją wartość ale nie przedobrzała w opinii o sobie.

4. ĆWICZ 

Spróbuj ćwiczyć pozy przed lustrem oraz mimikę. Dzięki temu fotograf przy pierwszej sesji na jaką się wybierzesz dostrzeże twój potencjał i zaangażowanie w fotomodelingu. Tym samym również, będziesz wiedziała w których pozach wyglądasz korzystnie oraz pokazywać się od najlepszej strony na sesjach. 

5. BĄDŹ CIERPLIWA

Musisz być cierpliwa i czekać na oferty współprac. Możesz także pisać do fotografów czy nie zechcieliby wzbogacić twego portfolio. Nie zniechęcaj się gdy fotograf prosi o zapłatę za zdjęcia - pamiętaj, że dla niego jesteś początkująca i on nie jest w stanie przewidzieć twojej pracy oraz to dla niego jest praca jak każda inna, chce mieć coś z tego jakiś profit. Jeśli już uda Ci się załatwić TFP - musisz dać tyle samo z siebie ile fotograf, załatwić sobie makijaż a może stylizację? Początki są trudne ale z czasem to nabiera tępa. 


Komentarze

Napisz do mnie!

Aby zapisać się na sesje zdjęciową lub reportaż ślubny, można zrobić to poprzez facebook, instagram czy też mail.

fotohart.fotograf@gmail.com

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *