Czuj się ze sobą dobrze na zdjęciach ! + stylizacja plus size


Miewasz obawy przed tym jak wyjdziesz na zdjęciach? Spokojna głowa!
Ja też ;)

Ale już ten problem się zmniejszył, odkąd zaczęłam myśleć o nich w inny sposób.
Można by było sądzić, że skoro jestem fotografem to ja na bank, nie mam problemu z ustawieniem siebie do zdjęć. A tu proszę, jednak miewam ten sam problem co klienci ;)
Stres przed pozowaniem jest KOSZMARNY...
Nie wiesz co zrobić z ręką, a jak ustawić nogi, co zrobić by twarz wyglądała dobrze itd.

Powiem Ci teraz, jak u mnie ten problem się zmniejszył! 

1. Pierwsza rzecz, która spowodowała że lepiej się czuję ze sobą na zdjęciach to fakt, że DBAM O SIEBIE. Owszem, schudło mi się 25 kg i też to wpłynęło na moją samoocenę. Przed schudnięciem - moja kondycja bardziej siadała, wraz z samooceną. Bacznie obserwowałam każdy kadr. I nagle podeszłam inaczej do zdrowia, lepiej. Poczułam się ze sobą w swoim ciele lepiej. Polubiłam swoją nie codzienną sylwetkę. Choć nawet jak schudłam to nie było takiego "woow, ale jestem świetna/piękna" tylko po prostu na razie jestem na etapie, że siebie lubię i akceptuję 💁😇 I  nawet jeśli waga stoi w miejscu, to zdrowe odżywianie nadal jest oraz ćwiczenia ( no czasami sobie pozwolę na labę, jesteśmy tylko ludźmi 😅 ). Jak dbamy o siebie, to lepiej się ze sobą czujemy. Kiedyś już o tym pisałam i powtórzę: zadbana kobieta, to piękna kobieta. Nie chodzi oczywiście o to aby nagle inwestować w paznokcie, nagle pójść od święta do fryzjera ale by dbać o siebie od środka. Im lepiej się czujemy w swoim ciele, tym większy luz na sesji :)

2. Zmieniłam podejście. Już nie myślę jak wyjść idealnie, tylko zaakceptowałam swoją twarz. Ideały nie istnieją. Zniknęło również myślenie o zdjęciach samej mnie jako "po co mi to" lub "wyjdę na bank źle". Nie potrzebne mi takie myśli :) Oddaję się w ręce fotografa i jeśli wiem, że mogę mu zaufać to na pewno nie zrobi czegoś, bym wyglądała jeszcze gorzej. Zaufanie to podstawa zdjęć.

3. Mam świadomość swojego ciała i znam atuty które bardzo chcę podkreślać. Jeśli bym poszła na zdjęcia z obcą mi osobą, na wstępie sesji bym podkreśliła jakie mam wady, których nie chcę za bardzo uwzględniać na zdjęciach. Mając świadomość ciała, sami automatycznie możemy się ustawiać korzystniej do zdjęć :) Znamy sami siebie przecież najlepiej!

4. Ostatnia moja rada, to by wrzucić na luz. Sesja zdjęciowa ma być miłą odskocznią :)


Oczywiście ja Ci tu nie chcę powiedzieć, że ja już się tego problemu całkiem pozbyłam. Nadal go miewam! Ale jest on już mniej dokuczliwy, bo mając świadomość dlaczego on istnieje i że jest on czymś naturalnym, łatwiej mi go przyjąć i lepiej zająć się zwalczaniem tego problemu :) Sesja zdjęciowa jest czymś, co ma podbudować naszą pewność siebie, być miłą pamiątką, jak wspomniałam wyżej - miłą odskocznią :) Zaznaczę też Wam ważną rzecz: sesja zdjęciowa jednocześnie nie jest terapią na kompleksy. Ona podkreśla często atuty, a na chwilę ukrywa wady. Wraz z sesją zdjęciową nie znikają problemy związane z wyglądem czy nasza samoocena nagle nie zmieni się o 180 stopni. Wiem, to nie jest pozytywne zdanie ale taka jest prawda. Fotograf może bardzo pomóc siebie polubić, ponieważ on/ona częściej - widzą więcej :) Motywują, mówią co jest dobrze, podkreślają co u Ciebie pięknie wygląda. Fotograf może pomóc zmienić podejście, ale jeśli druga strona nie będzie tym zainteresowana, to ono się nie zmieni.S T Y L I Z A C J A 
Jestem ubrana cała na czarno. I wiem, niby czarny ma wyszczuplać i coś w tym jest! Ale też zależy od rodzaju ubrań. Jeśli góra całkiem byłaby obcisła, wyskoczyłyby mi boczki a całość jeszcze bardziej by na moją nie korzyść się ze sobą zlała :) By trochę odsłonić nogi, zdecydowałam się na sandałki, a góra została rozświetlona jasną biżuterią na uszach.
Zdjęcia: Ernest Szczepański 💗
Obróbka: FotoHart 
Bluzka: Bonprix ( klik
Spodnie: Bonprix ( klik )
Buty: Hodowlana 
Kolczyki: AliExpress Komentarze

Napisz do mnie!

Zapytaj o dostępny termin na reportaż ślubny 2025 - czas oczekiwania na odpowiedź to max. 2 dni robocze :) Uwielbiam czytać o Waszych ślubach! W "nazwa" - podaj Wasze imiona. Natomiast w "wiadomość" - napisz gdzie planujecie wesele, termin oraz jak widzicie Wasz dzień ślubu, opiszcie oczekiwania względem zdjęć :)

fotohart.fotograf@gmail.com

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *