Sesja ciążowa - po co, jak i dlaczego warto ją mieć?


9 miesięcy mija tak szybko, że nim się człowiek obejrzy - maluszek już jest na świecie.

A co gdyby tak upamiętnić ten piękny stan, noszenia pod sercem nowego życia w postaci zdjęć? :)

Tym sposobem, odpowiedziałam już na pierwsze pytanie z tytułu czyli 
po co i dlaczego sesja ciążowa? 
Właśnie PO TO, aby uzyskać cudowną pamiątkę z wyjątkowego wydarzenia, które zmienia całe życie. A jak mąż Wam mówi "Grażka, po co Ci to? Nie wystarczy telefonem?" to tupnijcie nogą, że tak, to zupełnie co innego niż zdjęcia telefonem. A jak będzie Wam kręcił nosem, to przyjdźcie same! 

Jesteście silnymi, pięknymi kobietami i nosicie maleństwo pod sercem, zatem zasługujecie na to, aby poczuć się pięknie oraz by pięknie zapisać ten etap z Waszego życia. 

Kolejne pytanie brzmi: 
jak się zatem przygotować do takiej sesji ciążowej? 

OKREŚL NA JAKIM CHARAKTERZE SESJI CI ZALEŻY

Czy chcesz by to był bardziej bajkowy styl? A może zmysłowy? Może lifestyle? Sielski? Boho? Określ styl sesji, a odpowiedź na to, jakiego fotografa szukasz - znajdzie się sama :) Ile fotografów, tyle różnych stylów na rynku kreatywnym. 

MAMY ZAMYSŁ, TERAZ KWESTIA...CENY

Wyprawka dla dziecka kosztuje oraz całe przygotowanie do przyjścia maleństwa na świat, ale ponieważ chcemy uwiecznić ten etap, to decydując się na sesję zdjęciową musimy pamiętać o tym, że takie sesje nie należą do tanich i lepiej zza czasu, przygotować na taką sesję odpowiedni budżet do interesującego nas fotografa. 

KIEDY NAJLEPIEJ SIĘ UMÓWIĆ? 

1-3 miesięcy przed planowanym przyjściem na sesję zdjęciową, a sesje brzuszkową najlepiej wykonać między 6 a 7 miesiącem ciąży. Dlatego koniecznie sprawdź na kiedy będą wypadały konkretne miesiące i napisz do fotografa w celu wcześniejszej rezerwacji terminu. 

CO UBRAĆ?

Luźna sukienka - nie musi być baśniowa czy boho jeśli zarówno fotograf jak i przyszła mama nie posiadają w szafie. Może być też to sesja w koszuli bądź obcisłym body, które idealnie podkreśli brzuszek :) Przede wszystkim - pamiętaj, aby dobrać ubranie pod to, jak chcesz się ze sobą czuć i w czym się dobrze czujesz. 

PRZYGOTUJ GADŻETY

Małe skarpetki, mogą być balony z napisem czy czekacie na córeczkę bądź synka, zdjęcie z ostatniego USG, śpioszki. Takie gadżety pięknie wyglądają później na detalach. 

I PRZEDE WSZYSTKIM, NAJWAŻNIEJSZE...

Przed sesją dobrze się nawodnij i zadbaj o siebie. Twoje samopoczucie jest niesamowicie ważne i nie zapominaj o tym :)Jeśli jesteś z Tarnowa, Rzeszowa bądź Krakowa i jesteś przyszłą mamą, zapraszam oczywiście na sesję zdjęciową z brzuszkiem, a później gdy maleństwo już będzie na świecie :)

 

Komentarze

Napisz do mnie!

Zapytaj o dostępny termin na reportaż ślubny 2025 - czas oczekiwania na odpowiedź to max. 2 dni robocze :) Uwielbiam czytać o Waszych ślubach! W "nazwa" - podaj Wasze imiona. Natomiast w "wiadomość" - napisz gdzie planujecie wesele, termin oraz jak widzicie Wasz dzień ślubu, opiszcie oczekiwania względem zdjęć :)

fotohart.fotograf@gmail.com

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *