Plany fotograficzne na rok 2022Papa 2021 
Wykonałam ok. 86 sesji zdjęciowych 
13 reportaży ślubnych 
Zaczęłam fotografię kobiecą
Otworzyłam się na sesje wizerunkowe 
Zaliczyłam kilka szkoleń online i przeczytałam 4 wartościowe ebooki dla fotografa
Zaliczyłam pierwszy rok użytkowania Canona RP 

Czas na 2022 
Czas na nowe plany 


1. Ograniczona liczba ślubów

Pod koniec 2021 roku poczułam, że na swoje barki wzięłam zdecydowanie za dużo...ślubów. Śluby to u mnie dodatkowa strefa, którą wykonuje. Nie jest to mój priorytet w branży, skupiam się zdecydowanie bardziej na sesjach kobiecych i zakochanych. Zatem biorąc wyżej wspomniane 13 reportaży - raz krótszych, raz dłuższych - mój organizm pod koniec 2021 roku mówił dość. Dostałam oczopląsu, ręce mi się trzęsły, co 2-3 dni gorączka i nerwy czy zdążę wszystko oddać na czas. Nie udało się, obecnie obrabiam 2 ostatnie reportaże roku 2021. Zatem padła decyzja, że ograniczam liczbę do 10 ślubów rocznie. 

Zrobię każdy ślub, ale...już nie z każdym :) 

2021 nauczył mnie, aby słuchać swojej intuicji i gdy od początku współpracy czuję, że może być ona trudna - nie brać danego zlecenia. Dla niektórych może to zabrzmieć niczym wykonywanie pewnego rodzaju selekcji, jednak jest ona bardzo potrzebna. Gdy fotografowi się źle współpracuje z daną parą, nie będzie dobrych zdjęć dla jednej i drugiej strony. 
Na pewno nie robię selekcji na zasadzie "ten ładniejszy ślub przejdzie, ten szary cywilny - odpada" bo nie kategoryzuje ludzi na zasadzie kto ma lepszy ślub to ja tam zrobię zdjęcia - absolutnie nie :) 
Nadal trzymam się poglądu, że to ludzie są w tym dniu najważniejsi, a nie ilość dekoracji czy gości, prestiż miejsca. 


2. Ekstra projekt w daną porę roku 

Moim drugim priorytetem na rok fotograficzny 2022 to pamiętać o tym, że należy robić też coś poza zleceniami. W tym celu, postanowiłam, że w każdą porę roku wykonam przynajmniej jedną ekstra sesję z modelką/zespołem osób, która będzie zupełnie inna od tego co robię na co dzień. W 2021 roku co kilka miesięcy tak działałam i z ręką na sercu mogę Wam napisać, że bardzo to kreatywnie pobudzało do dalszych działań jako fotograf ❤ 
Na zimę już mam plan sesji w głowie...wyczekujcie na pewno posta z tą sesją!

3. Tworzyć foto-wydarzenia 

Trzecią perełką na mojej liście marzeń w tej pasji jest, aby tworzyć dni w których będę widziała się z kilkoma osobami i tworzyć przepiękne kadry. Jeden dzień i jedno miejsce, gdzie wspólnie spotkamy się i będziemy mogli razem tworzyć wspomnienia oraz może coś co mieliście od dawna w głowach :) 

4. Napisać licencjat o branży fotograficznej.

Może i czwarty punkt na mej liście, jednak mój główny priorytet na rok 2022. Chcę przeanalizować w swej pracy cały rok 2021 pod względem branży fotograficznej i co sprawdzało się w tworzeniu wizerunku marki u fotografów w danym czasie. Trzymajcie kciuki, aby udało mi się to napisać i przy tym nie zwariować :D

5. Odpoczywać.

Jak już wyżej wspominałam - w roku 2021 dużo pracowałam co przełożyło się na to, że nie potrafię odpoczywać. Gdy to piszę, jestem po 1,5 tygodniowej labie i czuję, że nabrałam sił za cały poprzedni rok. Wiem już, że nie da się tworzyć czegoś z pasji, będąc ciągle zmęczoną. Wiem, że ważny jest rozwój, ale ważniejszy jest selfcare i dbanie o siebie. Bez tego - nie ma takiej kreatywności, jaką byśmy chcieli pokazywać w swej pracy czy własnych projektach. 
Zatem dołączam odpoczynek do mojego planu na rok 2022. By już zacząć go wprowadzać w życie to w pierwszym kwartale tego roku - zaznaczyłam dni na odpoczynek, dni, które chcę spędzać z bliskimi, a także dni które chcę mieć wyłącznie dla siebie. Potrzebowałam tego ❤

Styczeń mam wolny na swoje sprawy, wprowadzenie rutyn i tego co dla mnie dobre. W lutym wracam do zdjęć na pełnym gazie. 
Czuję, że rok 2022 - będzie dla mnie dobry. 


↪ Jakie jest Wasze najważniejsze postanowienie na rok 2022 ?Komentarze

Napisz do mnie!

Zapytaj o dostępny termin na reportaż ślubny 2025 - czas oczekiwania na odpowiedź to max. 2 dni robocze :) Uwielbiam czytać o Waszych ślubach! W "nazwa" - podaj Wasze imiona. Natomiast w "wiadomość" - napisz gdzie planujecie wesele, termin oraz jak widzicie Wasz dzień ślubu, opiszcie oczekiwania względem zdjęć :)

fotohart.fotograf@gmail.com

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *